Praegu piirab konkurentsiõigus väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate tegevust sel määral, et keelatud on kokkulepped, mis võivad märgatavalt kahjustada turul olevat konkurentsi. Kui kokkuleppe mõju konkurentsile ei ole märgatav, on tegemist vähetähtsa kokkuleppega. Euroopa Komisjonis on nende kohta välja töötatud erand, nn de minimis teatis, mis näeb ette, et teatud konkurentsi kahjustada võivad kokkulepped on lubatud, kui osaliste turuosad on väiksed (näiteks konkurentide vahel sõlmitud kokkuleppe puhul kokku kuni kümme protsenti asjaomasest turust).
Kuigi de minimis teatis ei ole siduv, on Eesti siiani Euroopa Komisjoni praktikat järginud ja vähetähtsaid kokkuleppeid reguleerinud – vähetähtsad kokkulepped on konkurentsiseaduse kohaselt need, kus osaliste turuosad on olenevalt kokkuleppe liigist kuni 10–15 protsenti asjaomasest turust. Seetõttu on ka konkurentsiamet saanud vähetähtsa kokkuleppe põhimõtet rakendada.
Kui praegu saavad väiksed ja keskmise suurusega ettevõtjad sõlmida kokkuleppeid, mis konkurentsi märgatavalt ei kahjusta, siis muudetud teatise kohaselt ei tohiks teha ka konkurentsi vähesel määral kahjustavaid kokkuleppeid. De minimis teatise muutmine tooks kaasa olukorra, kus väheneksid ettevõtjate koostöövõimalused.
Tihti on vähetähtsate kokkulepete regulatsioon aidanud kaasa uue ettevõtja turuletulekule ja uue toote turustamisele. Praegu kehtiva regulatsiooni kohaselt saavad väikese turuosaga ettevõtjad näiteks vahetada infot, mis aitab kaasa koostööle teadus- ja arendustegevuses. Vähetähtsate kokkulepete regulatsioon annab muu hulgas võimaluse kokku leppida koostootmises.
Eelnev ei ole de minimis teatise muudatusversiooni kohaselt enam võimalik. Kui analüüsida väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate ärihuve, võib öelda, et praegu kehtivaid põhimõtteid ei tohiks muuta. Seetõttu esitas advokaadibüroo Borenius avaliku konsultatsiooni käigus Euroopa Komisjonile oma ettepanekud de minimis teatise muudatusversiooni kohta.