Jään oma seisukohale, et äsjased luurepaljastused ei kahjusta USA-ELi strateegilisi suhteid ega muuda osapoolte vastastikuseid strateegilisi huve.
Oponent tõi põhiargumentidena välja, et paljastuste solvangulised aspektid võivad eskaleeruda suuremate tülide põhjuseks, et netistunud inimesed on oma olemuselt muutunud ja seetõttu muutuvat ka nende- ja ka riikidevahelised suhted, ning kolmandaks, et oluliselt on suurenenud umbusk USA ja ELi vahel, mis võib viia selliste liidrite esilekerkimiseni, kes hakkavad muutma rikide strateegilist suunda.
Ma väidan, et olulisi sotsiaalseid haavu ei ole tekitatud, sest inimesed mõistavad, et kommunikatsioonirevolutsioon toob paratamatult kaasa ka uued olud privaatsuses. Inimesed on valinud mugavuse privaatsuse arvel ja lepivad tegelikult teadmisega, et luuramine nende järel on soovi korral lihtne. Ka ELi-USA strateegiline omavaheline huvi hästi läbi saada on täna sama mis aasta eest ja ka rahvad üldiselt nõustuvad sellega.
Väidan, et inimesed ei ole olemuslikult muutunud. Tehnoloogia areng suurendab inimese suhtlusringi ja muudab inimeste infokogukondi, varem erasfääris kehtinud suhtlusreeglid laienevad või juba on laienenud üleilmseiks või ka isegi poolanonüümseiks eripalgelistes kogukondades. Ent olemuslikult on inimesed ja nende suhtlusprintsiibid samad. Suhtlusvõimekuse võimendus muudas suuremaks ka pisivalesid, bluffi, ka ausust ja empaatiat. Kõik need on aga endiselt samad nähtused. Nii suhtlus- kui luuretehnoloogia areng toob kaasa, nagu iga areng, nii negatiivset kui positiivset.