Eerik-Niiles Kross ja Marek Stranberg

FOTO: Pm

Kas USA luuretegevus on kahjustanud nende strateegilisi koostöösuhteid Euroopa Liiduga, selle üle vaidlevad homme Postimehe arvamusportaalis toimuvas online-väitluses endine riigikogu liige, Sirbi teadustoimetaja Marek Strandberg ning kaitseministeeriumi nõunik Eerik-Niiles Kross.

Strandberg kaitseb väidet, et nuhkimine kahjustab USA ja ELi suhteid, Kross aga vastupidist seisukohta.

Debatis peaks selgeks saama, kas nuhkimine võib kahjustada tänavu edukalt käivitunud vabakaubandusleppe sõlmimist ELi USA vahel. Samuti, kui erinev on USA ja Euroopa suhtumine spioneerimisse ning kas ELil on üldse moraalset õigust USAle midagi ette heita? Mida ise on tehtud ning kui palju on USAga koostööd tehtud oma kodanikelt kogutud materjali edastamisel?

Esitage selle loo kommentaariumisse küsimusi mõlemale osapoolele!  Vastavalt Postimehe arvamusportaali tingimustele saab küsimusi esitada vaid eelnevalt end identifitseerides.

Online-väitlus algab neljapäeval kell 10 mõlema poole avasõnade avaldamisega, kell 11.30 algab väitluse teine osa ehk online-intervjuu laadne iga paari minuti tagant uuenev ristküsitlus, mis peaks olema debati kõige põnevam etapp. Osapooled saavad seal küsida teineteiselt reaalajas küsimusi, samuti on koht lugejate saadetud küsimustele. Oma seisukohad võtab kumbki osapool kokku väitluse kolmandas osas ehk lõppsõnas.

Debatt valmib Postimehe, Eesti Väitlusseltsi ja Euroopa Komisjoni Eesti esinduse koostöös, olles viies pikemast euroliidu-teemaliste debattide sarjast.