Ja kuigi raha on eestimaalaste ühine, räägib linnavalitsus juurde juttu, et tasuta on end ära tasunud – inimesed end Tallinnasse sisse kirjutanud ja makse maksnud. Pangem tähele, Savisaar ei ütle, et inimesed on end vaesematest valdadest välja kirjutanud või et Tallinn võttis omavalitsustelt tulubaasi ära, ega ka et tasuta asja maksab kinni mittetallinlane. Ta ütleb, et tegi armulikult tasuta, tõstis 22 000 võrra Tallinna iivet ja teenis raha pealekauba.
Ülemiste ristmik on «tehtud!», just nagu muud asjad Keskerakonna reklaamklippides. Nagu ka näiteks apteegikaupade soodustus tallinlastele ja osatud see kirjutada isegi pealinna eelarvesse. Tegelikult raha ei liigu, linn teeb vaid tasuta reklaami ühele apteegiketile ja ühiselt väidetakse end pakkuvat hinnaalandust. Nagu olema peabki, doteerib apteegikaupu siiski riiklik tervishoiusüsteem, igal aastal rohkem, kui maksis Ülemiste ristmik.
Partei lubaduste reas on munitsipaalkinnisideena ka odavad toidukaubad «Tallinna abina». Sellele otsitakse katust mõnelt poelt, kes sooviks munitsipaalreklaami. On veel ka munitsipaalombudsmanid, doteeritavad munitsipaalturumajandus, munitsipaalmeedia ja muu paralleelmaailm, mis on olemuselt raiskav ja ebatõhus, ent pole juriidiliselt vargus ega korruptsioon.
Valimiste kajastus veab siin tähelepanu valesse kohta, arutusele, kes on «rohkem nähtav» või «sõnastas valimiste põhiküsimuse», valimisprogramme aga ainult naeruvääristatakse uute ideede puudumise eest.
Paraku ei saa valimised kohalikku elu ümber pöörata muidu kui valitsemiste kultuuri muutes. Tallinnas tõstetakse esile ainult näitemänge ja kiidetakse võidukaks sõnastust, et peaasi on korruptsioon ning et selle paljastamine on linnavalitsemise sisu. Isegi «korruptsiooni hind» on välja mõeldud.
Aga kuigi varastamine on Tallinna sigaduste kuhjas kõige teravam nõel, ei tohiks valgus keskenduda selle ühe otsimisele, vaid kogu kuhjale. Ühine nimetaja sellele kuhjale on linnavalitsejate eneseabi ja mulje loomine maksumaksja raha eest, mistahes hinnaga ning linna arendamise arvel.
Uus kultuur, mida 20. oktoobri ristmikul valida, ei tohi olla ei odav «võitlus korruptsiooniga», «veel rohkem tasuta asju» ega ka munitsipaalnukuteater, see peab olema eetika ja arenguvõime taastamine pealinnas.