Alates 1. märtsist 2010 on elektriaktsiisi tasu koos käibemaksuga juba 8,4 senti kWh eest, millele lisandub võrgutasu ja taastuvenergia tasu 15,17 senti kWh eest. Tarbijal on raske 12–15-realistest mõistatuslikest arvejadadest ühe kWh hinda kokku kruvida. Klienti ei huvita, kuidas Eesti Energia oma arveid sisemiselt jagab, vaid hind, mida tal ühe kWh elektri eest tasuda tuleb. Tahetakse jätta mulje, nagu tariifitasude kõrvaltasud ei olekski raha, mida tarbija peab elektri eest maksma.
Märtsi elektrihinna tõusu trükimust ole veel jõudnud reklaamilehel kuivada, kui Eesti Energia hõiskab uhkelt välja uue hinnatõusu jada. Tundub, et konkurentsiamet ei ole suuteline enam elektri hinda adekvaatselt kontrollima. Praegusel masu ajal pasundab Eesti Energia meedia kaudu, et tarbimine on vähenenud, liinide koormus on vähenenud ja kaod suurenenud. See on vihje, et elektri hinnaga ei ole kõik korras. Paraku tuleks niisugusel juhul hinna tõstmise asemel tarbimise suurendamiseks ja riigi rahakoti täitmiseks hinda langetada. Arusaamatust tekitab tarbijatele ühel ja samal liinil asuvate erinevate tarbijate tariifigruppides esinevate edastamistasu hindade suur erinevus.
Riigikogus võeti vastu elektrituruseaduse muudatus. Elektrituruseaduse muudatusega tahetakse tänavu 1. aprillist elektri suurtarbijatest Eesti tootmisettevõtetel, kes tarbivad üle kahe GWh elektrit aastas, keelata konkurentsiameti reguleeritud hindadega elektri ostmine Narva elektrijaamast. Neilt nõutakse elektri ostmist Nord Pooli elektribörsi hindadega, mis on aga kõrgemad praegustest reguleeritud elektrihindadest. Jaanuaris oli börsihind isegi poole kõrgem Eesti reguleeritud elektrihinnast.