Ridala valla IRLi nimekirja ainus kandidaat vastas ajakirjanikule nii: «Ma otseselt ei luba midagi, kuid ma üritan teha kõike, mis on minu võimuses, et muuta meie ühiskonda, majandust ja loomulikult noorte elu paremaks. Tõsta noorte aktiivsust Ridala vallas nii sportlikult kui ka hariduses. Otseselt mul lubadusi ei ole, aga edu sulle, järsku said sa mingisugust inspiratsiooni.»
Keskerakonna Vormsi esindaja teatas: «Meil on lubadused plangu peal. Ah et ei ole? No kui ei, siis mina neid teile ka ei saada.»
Paar korda on reporter viimases hädas erakonna Haapsalu pealikule kaevanud ja alles pärast seda on väiksemate valdade kandidaadid jutukamaks muutunud.
Ega erakonnadki püüa valdades võimu kuigi tõsiselt. Reformierakond pani välja ühe osalejaga nimekirja kolmes omavalitsuses 12st. Näiteks Lihulas on neil ühe nimega Reformierakonna nimekiri ja valimisliit, kus on tegelikult võimul olevad reformierakondlased. Sama lugu on IRLi ja Ridala vallaga.
Kindlasti on praeguse imeliku olukorra tekkimisel olnud päris suur roll ühinemistemaatikal. Veidi vähem kui aasta tagasi otsustasid Läänemaa vallad võtta ette midagi enneolematut – ühineda vabatahtlikult, ja mitte ainult oma naabri, vaid võimalikult paljudega. Et tosina jõuetu omavalitsuse asemel oleks maakonnas 2–3 valda, mis võiksid olla mõjukad Eesti mastaabis.
Omavalitsusjuhtide kiituseks tuleb öelda, et nemad, keda vahel peetakse justkui haldusreformi põhivaenlasteks, kes ei lase valdadel oma töökoha kaotamise hirmus ühineda, mõistsid suurepäraselt liitumise vajalikkust. Kõigest kolme kuuga valmistati ühinemine ette. Kuid takistus tuli volikogudest, kus päris mitmes liitumismõte maha hääletati – näiteks Noarootsis, Nõval, Vormsis, Ridalas ja Martnas.