Sachs möönab, et kui jutt käib täiskasvanutest, siis võiks see tõesti olla nende vaba tahe, kuidas nad oma elu ja voodit jagavad. Kui aga mängu tulevad lapsed, peaks olukorra analüüs paugupealt muutuma. Esiplaanile tuleb seada laste huvid, ning alles seejärel täiskasvanute tahtmised, sest laps(ed) ei saa vastutada oma kasvatuse ja toimetuleku eest.
Just traditsioonilise peremudeli hajumine tingis rahvusvahelise lasteõiguste konventsiooni ellukutsumise. Kui ei ole täisväärtuslikku perekonda, kes tagab lapse õigused, peavad seda asendama rahvusvahelised konventsioonid. Kuid, nagu kinnitab ka Sachs, rahvusvahelised uuringud näitavad, et laste valmisolek eluga toime tulla on suurem siis, kui nad on kasvanud perekonnas, kus on nii isa kui ka ema.
Praegu aga käib jutt uue õigusliku normi kehtestamisest, mida tingib vaid täiskasvanute egoism ja soov elada oma elu nii, nagu neile meeldib. Vaba kooselu samasoolisega – kes teab, tulevikus võib-olla ka teiste liikide esindajatega – peaks jääma asjaosaliste eralõbuks, lastekasvatamise õigust ei tohi sellistele paaridele lubada. Riik ei tohi teha otsuseid, mis kaugemas perspektiivis viivad meid tupikusse.
On väärtusi, mis ajas ei luitu. Eestlased suudavad rahvusena püsida täpselt niikaua, kuni suudame au sees hoida oma pereväärtusi. Peame neid väärtusi toetama kõigi seadusandlike vahenditega, et pere tähendaks meile ikka isa, ema ja lapsi. Vaid niisuguses peres saab laps õppida oma tulevast ema- või isarolli. Kuni on täisväärtuslik kokkuhoidev pere, on lootust ka tulevikus mis tahes kriisist eluga välja tulla.