EMT tehnoloogiajuht Tiit Tammiste ütles aga Kuku raadios «Digitunni» saates, et see pole tõsi ning vastupidi, EMT on pidevalt levi parandamisse suuri summasid investeerinud ja kavatseb seda edaspidigi teha.
Kogu see kära mobiililevi ümber näitab ilmekalt, kuivõrd kiiresti on mobiilside meie jaoks eluliselt vajalikuks teenuseks saanud. Vaevalt mõni aasta tagasi olid leviaugud igapäevane nähtus ning mitmete megabittideni sekundis küündivad mobiilse andmeside kiirused täiesti tundmatu suurus. Praegu aga on see pea igaühele taskukohane ja igale nutitelefoni omanikule ka vajalik teenus.
Ja nutitelefoni omanikke on Eestis palju, väga palju. Mobiilitootja LG avalikustas sel nädalal ühe uuringu tulemused, selle järgi on 15–19-aastaste hulgas nutitelefoni kasutajate hulk lausa 100 protsenti ning kogu elanikkonna hulgas pisut üle 50 protsendi. Seega, kui me varem olime pea täies koosseisus mobiilirahvas, siis nüüd oleme lisaks veel ka nutitelefonirahvas ja sellega seoses mobiilse andmeside rahvas. Ja me tahame, et see oleks olemas, kogu aeg ja igal pool!
Kõige selle taustal on aga päris huvitav mobiilifirmade enda olukord. Konkurents on suur, iga mõne aasta tagant turule tulevad järjest kiiremad mobiilivõrgud vajavad ehitamist ning maksavad väga palju.
See aga, mida nendes kümneid või sadu miljoneid eurosid maksvates mobiilivõrkudes tehakse, on telekomidele väga murettekitav. Kui vanasti ehitasid nad ise võrgud ja pakkusid siis neis võrkudes klientidele teenuseid, nagu näiteks helistamine ja lühisõnumite saatmine, võttes selle eest raha, siis nüüd ehitavad nad küll võrgud, aga teenuseid pakuvad nendes teised.
Inimesed kasutavad telefone järjest vähem helistamiseks ja järjest rohkem Facebooki, You Tube’i, e-posti ja muu säärase jaoks. Isegi operaatoritele kunagi nii tulusad olnud SMSid on kiiresti asendumas Facebooki-sõnumite, WhatsAppi, Viberi või lugematu hulga muude sarnaste teenustega, millest operaatorid ju mitte sentigi ei saa.