Suure tõenäosusega leiab Tartu mnt 1 krunt endale uue omaniku. Tollel on kindlasti omad, uued ja teisiti põhjendatavad huvid ja soovid ning ilmselt ka vajadus uue planeeringu järele. See omakorda tähendab jälle läbirääkimisi ja vaidlusi naabritega. Nii tekibki küsimus, miks ei oleks võinud juba praegust planeeringut kehtestades lähtuda linna kui terviku arendamise kontseptsioonist ning leppida naabritega kokku kõikide huve arvestavas lahenduses?
Mõistlik oleks olnud kehtestada kohe planeering, mis võimaldaks rajada Tartu mnt 1 krundile kas Art Plaza või mõne muu sobiva, kuid veidi madalama ja vähem sügava hoone, mis naabrite huve sedavõrd intensiivselt ei riivaks ning säilitaks neile rohkem päikesevalgust ja õhku.
On üldiselt teada, et läbirääkimised annavad häid tulemusi siis, kui neid peetakse ausalt, avatult ja lugupidavalt teise poole vastu. Kahjuks on planeerimismenetluses siiani rohkem õigust ja kaitsmist väärivaid huve just tugevamal positsioonil oleval arendajal. Ka kohalik omavalitsus kipub toetama arendajate eklektilisi soove ilma selgepiirilise kontseptsioonita.
Nii tulebki päikesevalgust (säilitada) ihkavatel naabritel sageli leppida vaid arendaja ja kohaliku võimu jõuga. Siin on meil kõvasti arenguruumi võrrelduna näiteks Soome lahe teisel kaldal asuvate linnadega, kus on ammu aru saadud igaühe soovist, vajadusest ja õigusest päikesevalgusele. Selle taustal paistavad Tallinna südalinna läikivad pilvelõhkujad hoopis teistsuguses, teineteiselt peegelduvas valguses. Ei ole haruldane, et sellise peegelduse tõttu tõuseb päike mitmete linnakodanike korterites hoopis läänest ja/või loojub itta.