Tänase väitluse selgeks tugevuseks võib pidada käsitletud valdkondade rohkust. Euroopa tulevikku jõuti vaadata rahanduse, majanduse, välissuhete, julgeoleku, demokraatia ja korraks isegi spordi prisma läbi. Alternatiivkuluna jäi seetõttu käsitlus veidi pinnapealsemaks ja tõestusmaterjali poolest kasinamaks, kui näiteks eelmine Postimehe online-väitlus põllumajandustoetuste küsimuses. Kuid eks nii suure teema pigistamine mõnetunnise kirjaliku väitluse piiridesse olegi üks ilmatuma suur pähkel.
Kui kohalike valimiste keerises, kus lubadusi langeb kui sügisesi lehti, võib teinekord jääda märkamatuks, kui suures osas Eesti juba on mitte Eesti Vabariik vaid EL osariik Eesti, siis väitluse käigus tuli see küll selgelt esile. Välispoliitika (sh väliskaubandus). Majandus (sh rahandus). Maavarade kasutamine. Ühtne õhuruum. Suurenev kaitsekoostöö. Jne. Mart Nutti tsiteerides: «Väliskaubanduses ei ole liikmesriikides tõesti juba praegu eriti midagi kaasa rääkida.»
Paljudes väitluse küsimustes juhtus see, mille kohta mõnikord öeldakse «öös mööduvad laevad». Kumbki selgitas oma mõtteid, aga ei vastanud või reageerinud teise poole seisukohtadele. Ristküsitluses küsiti huvitavaid küsimusi, aga taaskord olid need pigem uuriv-selgitavad kui positsioone õõnestavad.
Selgesõnaline mittenõustumine väitluse osapoolte vahel oli selles, kas paremad otsused sünnivad tsentraalselt või liikmesriikides. Mart Nutt väitis, et liikmetel on piisavalt erihuvisid, mistõttu pädevamaid otsuseid osatakse teha liikmesriigi tasandil kui Brüsseli administratsiooni poolt. Ossinovski polnud selle nõus. Ta tõi näiteid Kreeka finantsotsustest ja Prantusmaa sotsiaalkindlustussüsteemist ning järeldas, et koduriigis populaarsed otsused võivad teinekord olla ebamõistlikud. Seega riikideülese komponendi tugevdamine suurendab mõistliku poliitika ajamist, mis on tema sõnul ühtlasi ka mõistliku Eesti huvides.