Kuhu läheb Egiptus edasi, pole veel selge. Üks versioon räägib võimalusest, et kindralid otsivad järgmise aasta algusesse määratud valimisteks endale sobivat kandidaati, kellele siis kogu oma toetus anda. Võttes arvesse egiptlaste kannatamatust riigiasjades, revolutsioonilembust ja tõsiasja, et riigi struktuursed probleemid (ülerahvastatus, eelarvedefitsiit jne) ei leia kiiret lahendust, on selge et armeel puudub igasugune huvi riiki ise ametlikult juhtida. Ebaõnnestumise puhul saaks neid ju panna ka vastutama. Võimalik, et tulevane hüpiknukk kerkib esile juba selle aasta lõpus.
Politoloog Dia’a Rashuan pidas kuu aega tagasi võimalikuks, et riigi sisejulgeoleku tagamiseks võib armee sõlmida kardinate taga kokkuleppe Muslimi Vennaskonnaga. Kuigi meile meeldib Muslimi Vennaskonna liikmeid kujutada kui radikaalseid pikkades valgetes rüüdes jutlustajaid, on eeskätt tegu lihtsalt konservatiivsete keskklassi inimeste ja äriomanikega. Pikka aega oli vendadel sõlmitud vaherahu ka Mubaraki režiimiga. Majandusvabaduste andmisega lõpetati kaua kestnud vägivald ja põrandaalune elu. Pragmaatiline kaalutlus võiks selgi korral vendadele sobida. Põranda alt välja tulla on kergem kui sinna tagasi pageda.
Praegused sündmused viitavad aga armeejuhtide soovile Muslimi Vennaskonda enne rahu sobitamist veel nõrgestada. Organisatsiooni varad on järgemööda külmutatud ning liikmeid arreteeritakse pidevalt. Sõjaväejuhid lasevad protestimarssidel toimuda ja hoiavad sellega minimaalset kaost riigis üleval, süvendades inimeste hukkamõistu vennaskonna suhtes ning õigustades seeläbi oma jõukasutamist. «See on küll populistlik ja külmavereline lähenemine, kuid praegusel hetkel paratamatult vajalik,» märkis üks mu egiptlasest tuttav, kes Mursi kukutamist toetas.
Mubaraki-järgses Egiptuses pole ükski poliitiline mängija näidanud üles valmidust võimu jagada ja «kõigi huvidega» arvestada. Vaevalt on selleks tahet ning võimalustki ka armeejuhtide väljavalituil. Seetõttu ei jää tulemata ka järjekordsed revolutsioonilised armid.