Ma ei rääkinud sellest kodus. Ei julgenud, ei osanud ning polnud oma lapsearus ka päris selgusele jõudnud, kas käitusin õigesti. Ikkagi rääkiv nukk... Praegu, 31-aastase naisena ei julge isegi tagasi mõelda, kas tegemist oli halva unenäo või võika reaalsusega.
Kahetsusväärselt paljudel lastel Eestis pole nii hästi läinud. Elu on neid väga julmalt karistanud. Nendega juhtus midagi, mida nad seletada ei oska. Miski katkes nende sisemuses, kadus võimalus otsingute, eksimuste ja avastuste kaudu täiesti oma suund leida.
Veidi enam kui paarkümmend aastat tagasi alustas oma otsinguid ja õpinguid Tartu Ülikoolis Kaur Hanson, hilisem hinnatud poliitturunduse spets ja avalikkuse ning tuttavate jaoks veenev lastekaitsja. Ülikooli ajal oma naisele tunnistatud imetlus väikeste ilusate poiste vastu kasvas aastatega süsteemseks seksuaalseks kuritegevuseks ning keegi ei tea täpselt, kui paljudes perekondades on pärast tema tegude ilmsikstulekut toimunud pisaraterohkeid jutuajamisi lapsevanemate ja nende juba ehk täisealiste poegade vahel, kes on lähemalt suhelnud Hansoniga. Kelle kätte vanemad oma lapsed usaldasid. Keda usaldasid isegi nii palju, et vähemalt üks laps reisis koos Hansoniga Kanaari saartele puhkama. Seal ühines nendega Kauri tuttav Peter, kes elab Hispaanias.
Suur osa väärastunud täiskasvanuid võibki vaid «rääkivat nukku» pakkudes lapse hirmunud silmadest oma rahulduse kätte saada, kuid praegune juhtum on pikaajaline, peidetud ja tumedam, kui ehk esmapilgul näibki. Kui süsteemne kogu see võigas tegutsemine Eestis ikkagi olla võib?