Kõrvaltvaatajale näib, et niivõrd sisutühja, ükskõikset, kuid samas hämmastavalt ülbet «kampaaniat», kui on tänavu pealinnas, ei mäletagi. Enam ei vaevuta isegi (võlts)lubadusi andma. Tänaval ringi jalutades saame teada, et töötuid inimesi Keskerakonnas ei ole. Saame teada, et sotsiaaldemokraadid soovivad tegelikult hoopis Toompeale minna ning Reformierakond on uhke Eesti üle (kuigi see kõlab pigem enda üle uhkustamisena). Ja saame ka teada, et seni pigem meeldivalt vaoshoitud stiiliga IRL on võtnud kõige magedama taktika – rünnata pealinna võimu, tehes seda arusaamatult agressiivsel moel ja jättes seejuures kõik vähegi tõsiseltvõetava üldse kõrvale.
Kui täpne olla, leidub küll ka plakateid, kus mõnda konkreetset objekti korrastada või luua lubatakse (?), kuid ühtegi kandvat ideed linna ja piirkonna arenguks ei leia. Kui tänaval loodud esmakontakt on tühine, siis pole ka põhjust imestada, miks pole tekkinud sügavamaid arutelusid või arvamuste vahetust. Linnapilti vaadates pole uuelt võimult, ükskõik kes selleks ka saab, midagi uut oodata.
Mida lähemale jõuab valimispäev, seda enam valdab mind lisaks teadmatusele, keda valida, ka sisimas pulbitsev pettumus, millest hakkab välja kasvama märksa sapisem tunne. Mul on tunne, et erakonnad ei kavatsegi minuga rääkida. Selle asemel saame jälgida üleolevat ja ülbet mängu, millesse sekkumine kulutab vaid närve, kuid mida ignoreerida ka ei saa. Valija on instrument, kellega manipuleerimine on muutunud ebahuvitavaks, sest omavahel on palju parem sõdida: bravuurikate plakatitega, neid üksteisele jalgu loopides. Just nimelt sõdida, sest miks muidu nimetatakse erakonnakaaslasi tihti «kaasvõitlejateks».