Ümbrik. Foto on illustreeriv.

FOTO: Margus Ansu

Ebaõiglased lisahüvitised

Miks peavad väljaspool Tallinna elavad riigikogulased lisaks kõrgele palgale ja muudele hüvitistele saama veel majutushüvitist? Keegi pole ju neid sunniviisiliselt kohustanud riigikogulaseks hakkama, see on nende endi vaba tahe. Miks küll riigikogu juhatus on sellise otsuse vastu võtnud?


Arvestades riigieelarve praegust pingelist olukorda, ei ole õige riigikogulastele selliseid lisahüvitisi maksta.L. P. Pärnumaalt (autor on toimetusele teada)


Kuldsed sõnad


Ilmselt kogu kohalike omavalitsuste valimiste perioodi parim lugu Postimehes on minu arvates jurist Margus Sardise «Valimistest ja teadmistest» (PM 26.10).


Tellige küsitlus ja uurige rahva käest, millised erinevused on erinevate valimiste tulemuste väljaselgitamisel.Esiteks, kas keegi lugejatest oskab kasutada d´Hondti jagajate meetodit? Teiseks, kes tunneb põhjalikult, kellest ja kuidas saavad riigikogu uued liikmed? Kolmandaks, kuidas osutusid valituks meie kuus eurosaadikut?


Kui inimene ei tea, et ta ei tea, siis ta ei võta ka midagi ette selleks, et teada, ütles Margus Sardis oma artiklis.


Need on kuldsed sõnad, mis tuleks järgmisteks valimisteks ja tulevastele põlvkondadele suurte tähtedega nähtavale kohale kivisse raiuda.Rein Rahuoja, Jõhvi


Kalad ja gaasijuhe


Elasid kord Läänemeres


ühtses sõbralikus peres


meriforell, lõhe, tursk,


havil, ahvenalgi nurk.


Elasid seal räimed, kilud –


kõigil oli elu ilus.Kalad meres tummaks muutis


teade, mida ülalt kuulsid.


«Mere põhja kohe-kohe


Vene-Saksa gaasijuhe.»«Monstrumitel praod ju vahel,


kohe laguneb neil kest,»


muretsesid vimb ja lest.


«Pealvee on vist pimedus,


et nad seal ei märka ust,


avaneks kust arukust,»


arutleti omavahel.Heinrich Oja, Mustla