Kui ETV ja Eesti Raadio ühinesid, võinuks oletada, et televisioon neelab lihtsalt raadio alla. Aga läks vastupidi. Televisioonist on saanud raadio, mis miskipärast veel pilti näitab.
Loomulikult peaks reitingute otsas rippumine jääma kommertsjaamade pärusmaaks, loomulikult tuleb ETV-l seista vähemusvaataja huvide eest. Aga kurat, kas ta ikka seisab? Vähemalt mind esindav vaatajagrupp on jäänud kuivale.
Ma saan ka aru, et rahvustelevisioonilt oodatakse soliidsust ja alalhoidlikkust, iseäranis praeguse rahvuskonservatiivse puhangu ajal. Aga kui soliidseks ja alalhoidlikuks võib veel minna? Kui kaotada kõik nurgad ja teravused, muutub ETV lõngakeraks, mille kassipoeg voodi alla veeretab, ilma et selle kadumist keegi märkaks.
Sotsiaalset publitsistikat ei peaks alati viljelema tasapaksult, jalg üle põlve, stuudio turvalises ümbruses. Me mäletame veel lühikest, aga eufoorilist perioodi, kus ETVs ruulis Ilmar Raag, kus ekraanil möllasid Juku-Kalle ja Kivisildnik, kus ringhäälingunõukogu ärritas Esto TV ning kunstisaate päises troonis savist kürb.
Vaatajat ei tohi ehmatada
Ekraanidel loksuvad juba aastaid samad näod, nad lihtsalt roteerivad ühest saatest teise. On alust arvata, et telemajas puudub julgus uute nägude ja ideedega katsetada.
«Ei no me saame aru, et muutusi on vaja, aga milleks hakata ilmaasjata riskima, sellest sünnib rohkem jama. Milline on formaat, kes on sihtvaataja? Järsku põrub reiting, järsku vaataja ei saa aru, järsku kriitik pahandab, ringhäälingunõukogu võtab rahad ära?»