Tegelikult on inimene füüsiliselt hävimatu – meie kehasid moodustanud aatomid ei ole kuskile kadunud, kuigi nad ei ole enam koos sellises kombinatsioonis nagu varem. Kui ma joon lonksu vett, siis selles vees sisaldub palju molekule, mida on enne mind joonud juba lugematu arv inimesi. Vesi ringleb, on ringelnud planeedil Maa juba miljardeid aastaid. Samamoodi ringleb võib-olla teadvus ühelt aatomite koosluselt teisele.
Aga et edasi minna, lepime kokku, et teadvus on olemas. Kuid selle asukoht ei pruugi olla ainult ajus, see võib olla ükskõik kus kohas.
Nüüd jõuame küsimuse juurde, mis on meeletajud. Meil on viis põhilist meelt: nägemine, kuulmine, haistmine, kompimine ja maitsmine. Neid esindavad organid on alati meie ja maailma vahel. Me ei saa maailma vahetult tajuda, see ei ole kehaliste meelte abil võimalik. Öeldes, et teadvus, see olen mina, ja maailm on see miski, mis on minust väljaspool, peame arvestama sellega, et maailma ja minu vahel on miski, mille läbi me seda maailma tajume.
Kui ma katsun, siis ma ei tunne maailma, vaid aistingut, mille minu sõrmeotste närviotsad viivad informatsiooni kujul mulle ajju. Kui ma vaatan, ei näe ma asju, vaid valgust, mis langeb mu silmale, liigub läbi läätse, maandub retseptoritele ja jookseb elektriliste impulssidega mulle ajju. Ja siis ma vaatan ja väidan, et see ongi maailm, maailm näebki tegelikult nii välja, nagu mina seda näen.