Vähemalt mitte üksikisikute tasemel; teine asi oli tõigaga, et templirüütlid võtsid väljalaenatud summade pealt sisuliselt intressi (nimetades seda küll teisiti), mis oli tollal ametlikult keelatud.
Nii olid asjad rahade ja varade vallas. Segasem on lugu templirüütlite väidetavate riituste kohta, mille käigus olevat reostatud risti, praktiseeritud homoseksualismi, kummardatud mingit Baphometi-nimelist iidolit jm.
Kui Baphomet välja arvata, siis on siiski tegu omaaegsetele n-ö tellimusprotsessidele tüüpiliste süüdistustega, mille tõeväärtus on kaheldav. Baphometi on sajandeid peetud Muhamediks ja usutud, et mingi osa templirüütleist astus salaja islamiusku. Kuid seegi on vaid kuulujutt.
Esimese poole sajandi jooksul oli templirüütlite sõjaline jõud ja eriti selle efektiivsus muljetavaldav. Võib-olla oligi tegemist kogu tolleaegse maailma kõige tõhusama sõjalise organisatsiooniga. Rüütlite varustus ja sõjalised oskused olid esmaklassilised, vaenlast ründama õpetati isegi hobused.
Hea väljaõppe tulemuseks oli, et Jeruusalemma tagasi vallutada üritav Saladin sai tuntavas arvulises vähemuses olevatelt rüütlitelt esialgu korduvalt valusasti lüüa. See sisendas viha, aga ka lugupidamist.
Paraku oskas ordumeister Gerard de Ridefort 1187. aastal suure osa sellest lugupidamisest maha mängida, lastes saratseenidel (islami sõdur toim) ennast kaotatud lahingu järel vangistada ja välja osta, misjärel ta uuesti vangi langes ja peast ilma jäeti.
Kaugel maal arvuka ja sihikindla vaenlasega sõdimine maksis palju, mis seletab, miks oli templirüütleil vaja sellist finantsimpeeriumi. Nende asjaajamist kergendas oluliselt paavsti bulla aastast 1139, millega nad said õiguse ületada vabalt mis tahes piiri. Templirüütlid vabastati ka maksudest ja seati paavsti otsealluvusse, nii et ühelgi maisel valitsejal polnud õigust neid käsutada.