Eks muidugi võiks mõelda, et lõpp hea kõik hea, sest lõpp on ju tõesti hea. Magistrikraad Tallinna Ülikoolist käes, palju uusi teadmisi ja oskusi ning toredaid sõpru juures. Aga siiski austusest praeguste tudengite ja kaaslõpetajate ees, kes samade muredega maadlesid, ei tahaks sellest siiski vaikida.
Ühesõnaga - ma ei ole üldse rahul magistritööde juhendamisega, mis praegu paneb tudengi väga nõrgale positsioonile ega võimalda ennast kuidagi kaitsta. Ma tean üliõpilasi, kes on oma juhendaja ja tema tegevusega väga rahul. Aga kahjuks on neid vähemus. Saan rääkida muidugi vaid oma kogemuse ja oma kursusekaaslaste kommentaaride põhjal.
Mõni õppejõud Tallinna Ülikoooli psühholoogia instituudist tõesti võtab oma ülesannet tõsiselt, nad aitavad ja austavad oma juhendatavaid. Kuid neid on liiga vähe, et aidata suurel osal tudengitest oma lõputööga hästi hakkama saada. Veel on mingi suurem osa, kes midagi nagu teevad, aga ei suuda piisavalt pädevalt toeks olla ning töö kvaliteet on lõpuks siiski kaheldav ja stressi rohkem kui vaja oleks. Ning siis on üks osa juhendajaid, kelle pea ainus panus juhendamisse on panna valmis töö esilehele oma allkiri ja kasseerida sisse tasu juhendamisvaeva eest. Minule sattus kahjuks see viimase käitumismudeli esindaja.
Kõigepealt peaks mainima seda, et magistritöö kirjutamine on üks ajaliselt üsna paindumatu projekt. Sa kas saad selle tähtajaks esitatud või mitte. Nii lihtne see ongi. Järgmine võimalus on kõige varem poole aasta pärast ja kui rahaliselt kaotada ei soovi, siis ei maksa asju üle aja lasta. Kuidas seda jõuad, on ainult sinu mure. Kui keegi ei aita, siis teed ise. Kui ise ei oska, siis uurid juhenditest ja loed ja räägid kaastudengitega ja proovid veel seitset moodust, et ennast asjadega kurssi viia. See, et jalgratta leiutamine on üsna keeruline tegevus, ei ole üllatus. Eriti, kui keegi kuskil teab, mismoodi see täpselt käib, aga ei vaevu sulle ütlema. Kuigi see on tema töö ja ta saab selle eest palka.