Nagu nüüd juba ajaloost teame, siis 6. juunil 2011 registreeriti Moslemi Vennaskonna poliitilise jõuna Vabaduse ja Õigluse Partei, kes andis teada oma kavatsustest kandideerida kõikidel tulevatel valimistel.
Kuna vennaskond oli suurim valitsusväline liikumine Egiptuses, omas aastakümnete pikkust kogemust organiseerimistöös, põrandaaluses võitluses ja agitatsioonis, oli uue partei registreerimisega juba selge ka valimiste võitja. Seda oludes, kus suuremal osal üpriski vaestest ja paiguti ka ilma hariduseta egiptlastest polnud kogu elu jooksul mitte ühtegi kokkupuudet vabade valimistega ega ka arusaama sellest, mis üldse on kodanike ühendus või poliitiline liikumine.
Olukorras, kus islamistid olid liikumas teokraatia poole ning riigi majandus oli hävinemas, oli presidendivastastel jõududel ja armeel kaks valikut: kas jääda kogu protsessis pealtvaatajaks ja loota, et äkki järgmised võib-olla toimuvad valimised toovad kaasa uued tuuled, või asuda kaitsma Egiptuse rahva turvalisust, riigi püsimajäämist ja seaduslikkust.
Tulevikku pole mõtet ennustada, aga võib-olla on ka Egiptuse riigi ja rahva tulevik nüüd vähemalt olemas ning lähema kümnendi jooksul suudetakse alus panna toimivale poliitilisele süsteemile.
Pärast presidendi võimult tagandamist juubeldasid Egiptuses kümned miljonid inimesed ja usalduse taastumist Egiptuse majanduse tuleviku vastu näitas ka Kairo börsi rohkem kui 7-protsendiline tõus 4. juulil – seda oludes, kus tänavatel valitses kaos ja isegi rahvusvahelised uudiskanalid ei osanud veel täpselt öelda, mis õigupoolest Egiptuses toimumas on.
Hoolimata kõikidest võimuvahetuse positiivsetest efektidest, on tulevik endiselt ebakindel ning sõltub suuresti Egiptuse armee ühtsusest ja populaarsusest rahva seas. Nüüd ka Kairos saadikut omaval Eestil ei ole aga ühtegi põhjust meisse mittepuutuvas tülis pooli või soosingupartnereid valida, vaid pigem keskenduda teadus- ja ärisuhete arendamisele Egiptuse taasloodava riigiga, mis oleks ühtviisi kasulik mõlemale.