Kõikide meie soovide täitumise tulemusena oleks kindlustatud, et midagi ei muutu. Homme, nagu täna ja eilegi, oleks poliitik meie peades edasi vaid politruk ning partei ta hämar tagatuba. Isegi näod ei pruugi vahetuda. Kes võiks tõemeeli soovitada mõnele meie helgele ja säravale noorele, et «oled nii andekas, mine poliitikasse»?
Ma ei sea kahtluse alla, et Eestis on vaja arendada kodanikuühiskonda. Samuti oleme pärast 1991. aastat aga ära teeninud õiguse ja kohustuse ehitada koos ühiskond, milles saaksime uhkust tunda poliitikute üle, kes meie riiki esindavad. Kus oleksime kodanikena poliitikud ning meie poliitikud oleksid kodanikud. Selleks aga peame kaotama oma peast hirmu poliitika ees.
Isegi kui me poliitikaga tegelemise lõpuks kuriteoks kuulutame, jääb Eesti riigile kohustus ennast esindada. Ning on otsuseid, mida saab ainult riigi tasandil langetada. Sellega on seotud raha. Sellega on seotud väga keerulised küsimused, keerulisemad, kui mõni rahvakogu mõne nädalavahetusega suudaks otsustada. Otsused, mis vajavad selleks, et mitte praaki toota, poliitiku pühendumist ning vastutasuks väärikat palka. Kui oleme seisukohal, et meie esindajatele tasutakse nende töö eest liiga palju, peaksime pigem küsima, kuidas jõuab riigikogulane oma kohustuste kõrvalt näiteks kõrgemaid teadustöid kaitsta. Kui oleme aga seisukohal, et poliitikud ei tee oma tööd piisavalt hästi, on meil endil õige aeg poliitikasse minna.