Autoritele teadaolevalt ei ole varem nii detailseid uuringuid erinevate optimeerimise ja pettuste skeemide osas läbi viidud. Varasemates uuringutes ei ole nii suurt valikut skeeme hinnatud. Seega ei saa selle uuringu tulemusi võrrelda eelnevate tulemustega. Et käesolevaid tulemusi saaks võrrelda teiste riikide andmetega, tuleks sarnased uuringud läbi viia ka teistes riikides.
Käesoleva uuringu üldistatud järeldustena võib välja tuua, et inimesed suhtusid vähem sallivalt suureulatuslikesse skeemidesse, kus esmaseks kasusaajaks oli ettevõte (st skeemid ei ole rakendatavad kõigi elanike poolt). Optimeerimise skeemide ja pettuse skeemide hinnangutes eksisteerib kattuv ala, mis näitab, et skeemi seaduslikkus ei ole alati isikutele eetilisuse hinnangu andmisel esmaseks tingimuseks.
Uuring näitab, et pettuste aktsepteerimisel on olulisimaks isikute tunnuseks haridustase, optimeerimisel sugu ja juhtimiskogemus. Iga ja elurajoon ei omanud nii olulist tähtsust. Kuigi, eksisteerib nõrk trend, et vanuse kasvades muutuvad isikud skeemide vastu vähem tolerantseks, samuti eksisteerib trend, et jõukamate piirkondade elanikud pooldavad optimeerimist vähem kui vaesemate piirkondade elanikud, samuti mõjutab optimeerimise aktsepteerimist töötuse määr – mida kõrgem see on, seda enam aktsepteeritakse optimeerimist. Pettuse skeemide aktsepteerimisel on viimatinimetatud trendid nõrgemad.
Samuti näitavad tulemused, et hüpoteetiline isik, kes enim aktsepteerib maksupettusi Eestis, erineb mõnevõrra isikust, kes aktsepteerib enim maksude optimeerimist. Mõlemal juhul on tegemist juhtimiskogemust omava mehega, kuid pettusi aktsepteerivad enim väga noored (kuni 25 aastased), optimeerimist kas üle 65-aastased või 26 – 45 aastased. Samuti on neil kahel hüpoteetilisel isikul erinev haridustase (pettusi aktsepteerivad enim keskharidusega isikud, optimeerimist kõrgharidusega) ja elupiirkond (maksupettusi enim aktsepteeriv isik elab Läänemaal või Tartus, optimeerimist aktsepteeriv isik Lääne-Virumaal).