2. Uute eeliste otsingutel on oht hästi toimivad asjad ära rikkuda: protestantlik töökultuur, üldine majanduskeskkond, stabiilne maksusüsteem, korruptsioonivaba valitsus jne. Seega teine imperatiiv oleks, et tuleb hoida ja väetada töötavaid asju.
3. On inimlik, et lööb välja nn aiaaugu ja kommunismi sündroom, mis väljendub selles, et aiaauku pole justkui mõtet parandada, naelad ka otsas, ehitaks parem kommunismi. Me oleme selle tee vastu tahtmist läbi käinud ja ehk on seetõttu lihtsam kokku leppida selles, et Eesti jaoks on jõukuseredelil edasi liikumiseks parem mõte sadade väikeste asjade ära tegemine kui ühe suure kallal lokku löömine.
Väikestel asjadel on erinev taustsüsteem – väikesed asjad riigis, maakonnas, ettevõttes, perekonnas ja lõpuks väikesed asjad igal inimesel. Valik «tähtsaid väikseid» asju riigis: rohkem insenere, rohkem oskustega kutsehariduse tasemel spetsialiste, rohkem praktikat ettevõtetes, rahastada peamiselt vaid turuperspektiiviga innovatsiooni- ja teadusprogramme, arendada kapitaliturgu, et ettevõtetel oleks ligipääs laienemiseks ja kasvamiseks vajalikule kapitalile, meelitada juurde üle 2000 euroseid töökohti.
Postimehe arvamusportaal arutleb sel nädalal küsimuse üle, kas Eesti majanduskasvu pärsib «klaaslagi» ning mida selle murdmiseks ette võtta.
Nimelt jäi Eesti selle aasta esimese kvartali majanduskasv oodatust kesisemaks ning selgub, et euroala majanduslangus jõudis siiski ka Eestisse. Analüütik Maris Lauri pakkus sellele selgituse - meie kasvule on «klaaslagi» ette tulnud: vana, odavamale tööjõule ja energiale tuginenud mudel enam ei tööta ning avatud ärikeskkond meie eelisena on kahanemas, kuid vajalikuks väärtushüppeks napib kalleid seadmeid, eneseusku ja oskust müüa.
Lauri sõnum haakub ka värske Eesti Inimarengu Aruande omaga, mis ütleb, et viimastel kümnenditel edukalt arenenud riigid on loobunud nähtamatust käest – on aktiivselt sekkunud ja arengut eest vedanud – ning soovitab Eestil oma eduloo jätkamiseks sama teha.