Indrek Toome, üks Viru erastajatest, ütles ETV «Kahekõne» saates, et ta on tahtnud alati hästi elada: sellepärast astus ta parteisse, sellepärast sukeldus ta hiljem ärisse. Talle võib paljut ette heita, kuid vähemalt ei tee ta endast tagantjärele järjekordset partei seestpoolt õõnestajat. Virus ja Viru ümber toimuv oli samuti kantud soovist hästi elada. Parimatel juhtudel, nagu näiteks Kuno Plaani puhul, sisaldas see hästi elamine võimalust ennast teostada. Nii oli Viru hotell hea elu minimudel: samamoodi soovime ka meie elada, lihtsalt ilma KGB ja miilitsata.
Suurim etteheide, mida Kilumetsa filmile võib teha ja mida Oja ka kaudselt teeb, on «mida kõike oleks võinud selle asemel näidata!». Nõus, igast filmi allteemast saaks teha eraldi mitmetunnise dokumentaali, mis oleks vähemalt sama köitev. Pretensioonikas pealkiri «Viru, vabaduse saatkond» saab pärast vaatamist (enese)iroonilise tähenduse. Piltlikult öeldes sooviti saavutada vabadus osta Viru kringlit ka ilma järjekorra ja tutvusteta – nii nagu vabas maailmas.
Minu eelarvamused ja Kuno Plaan
Suur osa Viru legendaarsetest nimedest väärib täit lugupidamist ja meelespidamist. Nad tegid oma tööd väärika pühendumisega, hoolimata ajastust, mitte selle tõttu.
Kuno Plaan on isik, kelle nimi väärib ajalukku jäädvustamist, härrasmees varbaotstest juuksejuurteni – ja mitte ainult Viru, vaid terve Eesti kondiitritööstuse sümbol. Kui Viru uus juhtkond kondiitriosakonna sulges, siis asutas tollal 67aastane Plaan oma firma. Selles vanuses veedab enamik tugitoolis pensionipõlve.