Seda iseloomustab hästi kommentaar ühelt ankeedi täitnud endiselt ajateenijalt Urmaselt, kelle meenutuste kohaselt teenis tema üksuses (kirjaviis siin ja edaspidi muutmata) «12 grusiini, 32 aserbaidžaani, 8 armeenlast, 12 keskaasialast, 6 leedukat, 8 lätlast, 2 juuti ja 1 eestlane ning ülejäänud olid venelased, ukrainlased ja valgevenelased».
Veelgi rahvusvahelisema pildi maalib praegune Eesti esindaja NATOs, kolonelleitnant Tõnis Asson, kes raamatus «Vene Kroonus ehk Äratus ku(u)bis» väidab, et tema pataljonis olid esindatud järgnevad rahvused: eestlased, lätlased, leedukad, venelased, ukrainlased, moldaavlased, aserbaidžaanid, armeenlased, valgevenelased, turkmeenid, kasahhid, tšetšeenid, ungarlane ja sakslane jne. Ta olevat omandanud «tõeliselt rahvusvahelise töökogemuse».
Kuidas oleks rahvuslikult kirev koosseis sõjas toiminud?
«Mulje sellisest suurest rahvaste segamises armees oli, et sõja tingimustes oleks suur hulk üksteist ilmselt maha nottinud, mingi hulk poolt vahetanud ja võibolla pooled võidelnud ka,» märgib Mart. Sekundeerib Toomas: «Sellisele rahvuste paablile ei saa relvi kätte anda – kõigepealt hakatakse teineteist maha nottima.»
Ankeedivastustest ilmneb, et kõige problemaatilisemad rahvusgrupid olid pärit Taga-Kaukaasiast ja Kesk-Aasiast (nn tšurkad), kellesse suhtuti üldiselt halvustavalt. Viimased pidid oma puuduliku hariduse tõttu tegema räpasemaid töid, kuid samal ajal hoidsid nad kokku ning kui ühte üksusesse sattus neid palju, kippusid nad «domineerima ja sigatsema».
Tülikad olid ka leedukad, kes türanniseerisid ilma kõhkluseta isegi oma kaasmaalasi, rääkimata siis kõikidest teistest rahvastest väeosas. Lisaks kippusid nad sarnaselt venelaste ja aseritega domineerima ja ühe kommentaari kohaselt «ei olnud leedukate puhul Balti ühtsusest juttugi». Loomulikult ei saa seda väita kõigi leedukate kohta, kuna ka nende hulgas oli tublisid kaasvõitlejaid. Näiteks meenutas Alar Nigul, kes teenis Afganistani sõjas õhudessantüksuses, oma raamatus «Võitlus kahel rindel»: «Esimesena sattusin vahva leedu poisi Arvydas Amonkevičiuse juurde. Arvydasega olime väga head sõbrad. Ta oli lõbus ja eluterve, temaga koos olime korduvalt õhtuti teed joonud ja oma elust pajatanud. /... / Temaga koos võis julgelt luurele minna. Ta oli üks mees sellest tuumikust, kellega ma võimalusel kokku hoidsin.»