Kadri Ibrus

FOTO: Erakogu

On äärmiselt kahju, et kõik, mis linnaosavanemal eilses Mari-Liis Lille kõnes välja toodud supiköökide juhtumi kohta öelda on, on rünnata sõnumitoojat, kommenteerib Eesti Päevalehe ajakirjanik Kadri Ibrus Karin Tammemägi artiklit.

Eesti Päevaleht on pidanud tähtsaks rääkida vaesust kogevate lastega perede elust, raskustest millega nad praeguse palga- ja hinnataseme juures üha enam rinda pistma peavad. Ka lugu, millele vihjas Mari-Liis Lill oma kõnes ja mida nüüd kommenteerib linnaosavanem Tammemägi, sai alguse sellest, et ma käisin ajakirjanikuna nende raskustes inimestega kohtumas ja kuulasin neid otse.

Samuti aru pidamas inimestega, kes, nähes, et ei riik ega omavalitsus nende inimeste probleeme piisavalt tõsiselt ei võta, on loonud oma MTÜd, et ise midagi nende heaks ära teha.

On äärmiselt kahju, et kõik, mis linnaosavanemal selle olukorra kohta öelda on, on rünnata sõnumitoojat. Ka praegusest sõnavõtust ei tule välja, mida on tal kavas teha olukorra parandamiseks.

Lisaks kõigele sisaldab tema praegune kommentaar valet. Supiköökide rahapuudust kirjeldavale loole on andnud kommentaari Tallinnas sotsiaalala eest vastutav abilinnapea Merike Martinson, ühendust võeti Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametiga, mis peab üle linna keskselt tegelema arendustegevusega, loo tegemisel on aru peetud ka linna sotsiaaltöötajatega. Lisaks tegi linnaosavanema Tammemäe endaga sel teemal intervjuu Delfi.

Väga palju neid raskustes peresid elab Tallinnas. Karin Tammemägi on alati oodatud oma arvamust avaldama Eesti Päevalehes ning kirjeldama konkreetselt, kuidas ta kavatseb neid tõsised probleeme lahendada. Ootame ka kodanikena valitsejatelt ausalt reaalsusele otsa vaatamist, oma tegevuse kriitilist analüüsi ja vastutuse võtmist.

Loodame, et Karin Tammemägi loeb ka tänast Eesti Päevalehte, kus me näitame, millistes ebainimlikes tingimustes elab tema linnaosas, tema kõrval, väike nelja-aastane poiss. Linnaosa on teadnud selle lapse sünnist alates, kuidas ta elama peab. Selle kõdunenud toa andis lapsele elamiseks Põhja-Tallinna linnaosa.

Põhja-Tallinna linnaosa ei ole pidanud võimalikuks siiani talle isegi lasteaiakohta võimaldada. Põhja-Tallinna linnaosa pole suutnud talle piisavalt süüagi anda. Põhja-Talllinna linnaosa valitsus peab hakkama võtma vastutust, iga linnaosa valitsuse liige peab hakkama võtma vastutust.

«Supiköögi ülalpidamiseks on raha puudu. Sööjate arv kasvab, sest vaesus kasvab, aga linnaosavalitsus otsustab vaba raha eest poliitikute piltidega kalendreid edasi trükkida, sest vaene inimene tahab ka teada, mis nädalapäev on. Mis on sellel pildil valesti?» küsis näitleja Mari-Liis Lill eilsel loomeliitude kõnekoosolekul riigikogus.

Postimehe arvamusportaal päris seepeale Põhja-Tallinna linnaosa vanemalt, mis sel pildil valesti võib olla. Tammemägi väitis, et probleem oli hoopis ajakirjanikus, kes lõi tegelikkusest vale pildi.