Niisiis on paljud «vanad tegijad» Lähis-Ida poliitiliselt areenilt kadunud. Assad veel püsib, kuid ka tema ja ta pooldajate tulevik on suure küsimärgi all. Milline tulevik ootab Lähis-Idat lähema kümne aasta jooksul? Kas jätkuv destabiliseerumine, kriiside eskaleerumine, islamiseerimine ja radikaliseerumine? Tahaks loota, et mitte, aga kõik liigub just täpselt selles suunas.
Tugeva tsentraliseeritud võimu tekkimine Iraagis tundub vähem tõenäoline, sest selleks peaks olema jõud, kes suudab omavahel tülis olevaid grupeeringuid ühendada. Kuigi ka see pole päriselt välistatud, tundub see ülikeerulise ülesandena. Iraagi tänapäevane keeruline ja raske olukord ei mõjuta mitte ainult Iraaki ennast, vaid ka Lähis-Ida regiooni laiemalt. See aga, mis toimub Lähis-Idas tervikuna, eriti Iraagi naaberriikide keeruline olukord – eelkõige Süürias –, mõjutab tugevalt Iraagi sisemisi arenguid. Karta on, et Iraagi tulevikuväljavaated võivad osutuda veel pessimistlikumaks kui praegu arvata ning loota tuleb igal juhul parimat, samas pole ainult lootmisest mingit kasu.
• USA ja Suurbritannia juhitud koalitsiooni kuulus 40 riiki, koalitsioonisõdureid oli sõja kõrghetkil Iraagis 176 000.
• Sõda läks Suurbritanniale maksma üheksa miljardit ja USA-le 845 miljardit dollarit. Kriitikute hinnangul on sõja tegelikult kulutused USA majandusele aga vähemalt kolm triljonit dollarit. Eesti kulutas Iraagi missioonile kuue aasta jooksul 164,7 miljonit krooni (10,5 miljonit eurot).
• Lahingüksused lahkusid Iraagist 2011. aasta lõpuks.
Langenud koalitsioonisõdurid
Austraalia, Eesti, Holland, Tai 2
Aserbaidžaan, Tšehhi, Fidži, Ungari, Kasahstan, Lõuna-Korea 1
Langenud ja hukkunud iraaklased
Husseini-järgsed Iraagi valitsusväed – 10 125 sõdurit
Vähemalt 50 152 tsiviilisikut, kuid mitmed allikad viitavad ka enam kui 100 000 tsiviilohvrile.
Valitsusvastased üksused – 28 000 – 37 000 mässulist
Eesti sõduritest langesid Iraagis nooremseersant Andres Nuiamäe ja vanemveebel Arre Illenzeer. Vigastada sai Iraagi missioonil 18 Eesti kaitseväelast.