Mingi tõenäosus on, et maadlus hääletatakse tagasi, kui valitakse 26. spordiala, kuid kogenud vaatlejad peavad seda võimalust kasinaks (The New York Times 12.02). Seega on meil maailmaspordis 15 isikut, kes otsustavad, milline spordiala on elujõuline, milline mitte. Kui seda põhjendatakse eesmärgiga, et olümpiamängud peavad jääma relevantseks kõigile generatsioonidele, siis tegelikult tundub see olevat sõnakõlks, et varjata mängude eskaleeruvat kommertsialiseerumist. Kus on siis aegade side, toomaks esile olümpiaväärtusi, tahaks küsida.
Iidse ala ärakeelamine (vangi selle eest siiski ei panda) on sarnane olukorraga, mis juhtuks, kui keelata ooperilaul suurtel lavadel. Järele jääks küll ballett, ehk lisataks ka midagi mõne subkultuuri jaoks atraktiivset, kuid pikemas perspektiivis sureb klassikaline laul välja, sest edasiseks püüneks jääks vaid kultuurimaja lavad ja laulukaarealune.
Sama on ka iga spordialaga. Kui see jäetakse olümpiamängude kavast välja, hääbub see ala üsna kiiresti, kuna väljavaateid kodust kaugemale jõuda ei ole. Jah, tegutsetakse ka aladel, mis ei kuulu mängude koosseisu, kuid need alad pole mängudel kunagi esindatud olnudki. Ja kindlasti selle poole püüeldakse, et sinna kunagi välja jõuda. Kord väljakukkununa on aga väljavaade oma koht selles formaalses hierarhias taastada väga nigel.
Tegemist on ääretult rumala otsusega, kuna populaarne spordiala surutakse nüüd tolmurullide vahele tagahoovidesse ja koolikoridoridesse. Eesti Olümpiakomitee ei ole selles suures mängus küll vist liiga suur tegija, kuid nagu Nabi tuli vaikselt ja enesekindlalt oma eesmärgiga, võiksid ka Seli ja Sukles vähemalt üritada vägilased olla.