1925. aasta aprillis paigutati Allik ametlikult ümber Tallinna sadamas tegutseva NSV Liidu viljainspektsiooni labori juhataja abi ametikohale, ent ta jätkas ka kulleritööd Jurkovski heaks. Lisaks Kleisile hakkasid kullerid Allik ja Kotkas hiljem kohtuma Birkhaniga.
30. augustil vahi alla võetud 25-aastane Eduard Kotkas seletas, et tegutses küll Alliku palvel kullerina, kuid ta polevat teadnud, et abistab salakuulajaid. Sama kinnitas Kotka kohta ülekuulamisel Allik. Seevastu Birkhan tunnistas, et ühel kohtumisel oli Kotkas andnud talle suusõnal edasi ülesande muretseda teateid kindralstaabi II osakonna (sõjaväeluure) kohta. Seega pidi Kotkas teadma, millesse on segatud.
25. augustil oli vahistatud ka Jaan Akerberg, kes väitis seejärel, et tema pole Kleisi 1924. aastal saatkonda kutsunud, vaid viimane ilmus sinna ise. Igasugust seost salakuulamisega Akerberg eitas. Akerbergi süüdistati kohtus selles, et ta otsis värbamiseks sobivaid isikuid.
Kohus leidis aset 1926. aasta märtsis. Kõik kohtualused mõisteti süüdi salakuulamises või sellele kaasa aitamises, Allik lisaks ka osavõtus vägivaldset riigipööret kavandavast kommunistlikust organisatsioonist 1923.–1924. aastal. Grebentšikov ja Kleis saadeti eluajaks, Allik kümneks ning Akerberg ning Kotkas kuueks aastaks sunnitööle.
Hiljem otsustas vabariigi valitsus Kleisi, Grebentšikovi ja Kotkase karistust siiski pehmendada ning 1929. aastal anti Kleisile ja Grebentšikovile koguni armu. Akerberg vabastati aasta varem tingimisi enne tähtaega ja viimasena pääses vanglast, tingimisi enne tähtaega 1934. aastal, Allik.
Artikkel põhineb Reigo Rosenthali ja Marko Tammingu lähiajal ilmuval põhjalikul käsitlusel «Sõda enne sõda: Nõukogude eriteenistuste tegevusest Eestis kuni 1940. aastani» (SE&JS, 784 lk). AK tutvustab raamatut kahe artikliga autorite ja kirjastuse loal.