Telefilmis „Võidu hind” (1970) on kasutatud Valdo Pandi esinemisi sarjas „Täna 25 aastat tagasi”, autoriteks loominguline kollektiiv eesotsas režissöör Mati Põldrega. Tagantjärele tundub, et teletüki tegemise ainsaks õigustuseks oli jäädvustada filmilindile otsesaade. Paraku sellega ei piirdutud, vaja oli intervjueerida priskeid punaveterane, kes seletasid, kuidas Saksa sõjameeste püksid püüli lõid ja olid punaarmeelasi nähes „küpsed”.
Küllap oli „Päev keemiata” (1972, rež Leo Karpin, stsenarist Pant) teemaõhtu parim telefilm. Tunda oli TPI keemiainseneri Enn Vetemaa toimetajakätt. Oma aja kohta küllaltki kaasakiskuv, uuenduslik ja hariv.
„Laulab RAM-1” (1973) võetus esineb Pant rindemeeste seltsis, suits suus ja pisar silmas. Aga veidi nokastanud inimesed lähevadki hardaks. Samas võis see olla näitlejameisterlikkus, sest Ene Hioni raamatus (lk 269) on must valgel kirjas, et filmivõtted algasid varavalges: tööpäev 23. veebruar 1973, kell 6 start Pärnu, filmivõtted RAM I filmile, kell 14 loeng Nõukogude Armee aastapäevaks EKEs, Tallinnas kell 16 ERFis saate proov Jüri Järvetiga, kell 18 Uno Loobi show tekst üle anda, kell 20 tellimusintervjuu Paul Keresest, kell 21.30 saade ERFis Jüri Järvetiga.
Sellise pagasi pealt asusin lugema Ene Hioni raamatut „Valdo Pant – aastaid hiljem”. Enam-vähem sama kaliibriga meestest on varem ilmunud mälestustekogumikud Urmas Otist (2009) ja Toomas Ubast (2010). Hoolimata selles, et ma paljude Ene Hioni seisukohtadega raamatus ei nõustu, olgu kohe algatuseks öeldud, et meie ringhäälingu grand old lady on kirjutanud meistriteose, kindlasti parima seitsmeteistkümnest kaantevahest, mille autoriks või kaasautoriks on Ene Hion olnud. Suurimaks raamatu väärtuseks on muidugi isiklikud mälestused, kirjutatud südamesoojusega, hoogsas stiilis ja toredas eesti keeles.