K, 17.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pagulased toovad Kristiina Ojulandi väitlustulle

Esita küsimusi eurosaadikule ja väitlusseltsile!
Alo Raun
, vanemtoimetaja
Pagulased toovad Kristiina Ojulandi väitlustulle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristiina Ojuland
Daam kandis Chaneli kostüümi ning Prada kingi ja kotikest
Kristiina Ojuland Daam kandis Chaneli kostüümi ning Prada kingi ja kotikest Foto: Viktor Burkivski

Sel kolmapäeval väitleb Eesti eurosaadik Kristiina Ojuland Postimehe arvamusportaalis teemal, kas Eesti peaks pakkuma siia sattunud pagulastele praegusega võrreldes paremaid elamistingimusi.

Seisukohta «Eesti pakkugu pagulastele paremaid elamistingimusi» asub kaitsma Eesti Väitlusseltsi võistkond, millele oponeerib Ojuland.

Väitlus algab kolmapäeval kell 10 mõlema poole avasõnade avaldamisega, seejärel saab jaataja ehk väitlusseltsi võistkond võimaluse kiireks vaherepliigiks. Kell 12 algab juba väitluse teine osa ehk online-intervjuu laadne iga paari minuti tagant uuenev ristküsitlus, mis peaks olema debati kõige põnevam etapp. Osapooled saavad seal küsida teineteiselt reaalajas küsimusi, samuti on koht lugejate saadetud küsimustele. Oma seisukohad võtab kumbki osapool kokku väitluse kolmandas osas ehk lõppsõnas.

Küsimusi ristküsitluseks võib esitada juba selle loo kommentaariumisse. NB! Küsimusi saab esitada küll anonüümselt, kuid kommentaariumisse on oodatud üksnes korrektselt vormistatud küsimused väitluse osapooltele.

Seekordne väitlus on esimene osa pagulasteemaliste debattide sarjast, mida korraldatakse koostöös Eesti Inimõiguste Keskusega. Projekti toetavad siseministeerium ja Euroopa Pagulasfond. Debatti modereerib Herman Kelomees Eesti Väitlusseltsist.

Olgu täpsustatud ka, et pagulane on isik, kes on sunnitud kodumaalt lahkuma, sest teda kiusatakse taga kas tema rassi, usutunnistuse, ühiskondliku positsiooni, rahvuse või poliitiliste seisukohtade tõttu. Pagulane ei saa koju pöörduda enne, kui sealsed tingimused ei ole paranenud. Pagulasel puudub oma riigi kaitse. Näiteks majandusmigrant ei ole pagulane, sest ta jätab oma kodumaa maha parema elatustaseme või töövõimaluste tõttu.

Keskmiselt kord kuus Eesti Väitlusseltsi ja Postimehe arvamusportaali korraldatavate online-väitluste eesmärk on muuta arutelu erinevatel ühiskonnas aktuaalsetel teemadel sisulisemaks ning argumenteeritumaks.

Märksõnad
Tagasi üles