Ajakirjanikud, välja arvatud need vähesed, kes hakkasid plaksutama Putini sõnade peale «ma armastan Venemaad», said veenduda, et nende ees ei ole enam mitte valgustatud ainuvalitseja, millist rolli Putin on üritanud kõik need aastad mängida, vaid üsna primitiivset amerikanofoobiat põdev mees. Mees, kes on valmis ka orbude lootust uuele emale ja isale oma kompleksi ohvriks tooma.
Osa valitsevast eliidist näeb ilmselt ka, et nende juht on pisut ebaadekvaatseks muutunud, et temaga täielik samastumine võib lihtsalt ohtlik olla, ning «orbudevastasest seadusest» sai ettekääne ennekuulmatuks fronde’ks.
Eelnõu kritiseeris haridusminister Dmitri Livanov, kelle pädevusse kuuluvad lapsendamise küsimused. Asepeaminister Olga Golodets saatis presidendile kirja eelnõu mittevastavusest rahvusvahelistele lepingutele, kusjuures peaminister Dmitri Medvedev tõdes, et see tehti tema palvel. Isegi välisminister Sergei Lavrov, kes mõistagi üldiselt on «antimagnitski» seaduse poolt, ütles, et peab lapsendamiskeeldu valeks sammuks.
Demokraatlikus riigis ei vääriks sellised lahkhelid erilist tähelepanu: arutelu ühiskonnas käib, inimesed, sh ka valitsuse liikmed, avaldavad oma arvamust, kusjuures üsna tagasihoidlikult – ei mingit probleemi. Aga mitte Venemaal.
Venemaal on kombeks, et kui president on oma seisukoha kord avaldanud, eriti sellises delikaatses valdkonnas nagu välispoliitika, on see kogu poliitladviku jaoks käsuks ja seaduseks. Teistsuguse seisukohaga avalik esinemine võrdub riigireetmisega.
Valitsev grupp seltsimehi on alati seda ühtsust hoolikalt hoidnud, üritab hoida suhteliselt edukalt ka praegu. Riigiduumas hääletas «inimsööjaliku» seaduse vastu vaid kaheksa saadikut, neist vaid üks Ühtse Venemaa liige, vana ajakirjanik Boris Reznik. Ülemkojas aga, Föderatsiooni Nõukogus, ei hääletanud kolmapäeval seaduse vastu mitte keegi. Saadikud räägivad, et iga kõhklejaga tehti omaette selgitustööd.