Aga eestlaste puhul olen märganud, et kui meie, nigeerlased, oleme harjunud kõigilt tervitamisel küsima, kuidas läheb, ja saama lühidaid vastuseid, et «hästi» vms, siis nn külmad eestlased suutsid mind üllatada. Peaaegu iga kord, kui küsin inimestelt Tallinnas, kuidas läheb, hakatakse mulle kümme minutit rääkima detailselt kõigest, mida parasjagu oma elus kogetakse. Alguses ehmatas see mind, oli tüütu, aga sain aru, et inimestel on siiralt hea meel, et keegi nende vastu huvi tunneb.
Kas Eesti peaks kartma mustanahaliste pealetungi?
Võõras on võõras. Oluline on, et teaksite täpselt, kui palju millised võõraid te siia tahate, ja suudaksite neid kontrollida. Paljudel on mustadest ettekujutused, kuid puudub tõendusmaterjal. Mina ütlen, et värvus ei loe!
Küll aga leian, et kõigile teistest kultuuridest sissesõitnutele peavad Eestis olema paigas selged karmid reeglid ja piirangud ning need peavad olema väga selgelt sõnastatud. Kui seadusi pole, tehaksegi kõike, nagu ise heaks peetakse.
Näiteks Saksamaal ei saa enne ülikoolis stipendiumit, kui kohalik keel on teatud tasemel selge. Minult pole aga Eestis keegi midagi nõudnud. Järeldame, et keele õppimine on siis Eestis vabatahtlik.
Samas aga ei saa ma vaid inglise keelt rääkides kusagilt tööd. Kui pole tööd, tekivad probleemid. Ma soovitan, tehke ka Eestis oma keele õppimine võõramaalastele kohustuslikuks – nii on lihtsam eesmärke saavutada.