Hiljuti meediasse jõudnud videoklipp koolivägivallast tekitas taas elavat arutelu. Just nimelt taas, sest koolivägivalla teema tuleb teatud ajavahemike tagant ikka esile mõne avalikuks saanud juhtumi tõttu ning inimestel on, mille üle paar päeva tõsiselt arutada. Seekordne juhtum langes ajale, mil otsustajad arutavad muuhulgas seda, kas kooli koosseisus peaksid jätkama psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid ehk siis peenema nimetusega tugispetsialistid. Ja kelle rahakotist tuleksid nende inimeste palgad?
Praegu on haridusministeerium seisukohal, et las kohalikud omavalitsused ja koolid ise otsustavad, keda nad palkavad ning kuidas selleks raha leiavad. Kohalikud omavalitsused väidavad, et neil selleks vahendeid pole.
Seega on reaalne olukord selline, et kvaliteetne haridus on küll riigi mure, kuid muud õppetegevust toetavad teenused on sõltuvad kohalike omavalitsuste rahalistest võimalustest ning sellest, kuivõrd asjatundlikud sealsed rahajagajad on. Samas on kool seaduse järgi nii õppe- kui kasvatusasutus, mis selgelt tähendabki seda, et tähelepanu tuleb pöörata mõlemale tegevusele. Paraku tundub ikka ja jälle, et väikeses Eestis seatakse pigem prioriteediks edukas õppimine kui laste heaolu ja turvatunne.
Iga vähegi kasvatus- või psühholoogiaalast kirjandust lugenud inimene peaks teadma, et kui lapsel on mingi pinge või mure, väheneb tema õppimisvõime. Kui laps on koolis kiusatav või kui ta peab päevast päeva nägema vanemate omavahelisi tülisid, siis ei ole ta võimeline vajalikul määral õppetööle keskenduma. Laps vajab sellisel juhul kedagi, kes tema muret märkaks, teda kuulaks ning aitaks. Koolis töötades ja õpetajaid koolitades peab kahjuks tõdema, et õpetajatel napib selleks nii aega kui ka oskusi. Õpetajate palgatõus on tulemas, kuid kui tugispetsialistid koolist kaovad (põhjusel, et nende rahastus puudub), siis tuleb see töö ära teha õpetajatel. See omakorda tähendab õpetajate töömahu suurenemist, mis tegelikult nullib ära palgatõusu. Kui aga õpetajatel on puudu ka oskustest, siis tekib küsimus, kust laps siis abi saab.