On selge, et kodanikualgatus ei tähenda ainult nunnut heategevust nõrgemate aitamiseks või pehmel häälel armastusest ja maailmarahust rääkimist. «Meeldivus» ei ole adekvaatne kriteerium kodanikualgatuse hindamiseks – inimesed või grupid, kes oma õiguste eest seisavad, ning viisid, kuidas nad seda teevad, ei pruugi meile meeldida (mõelgem näiteks arstide streigile, mis kahtlemata toob paljudele kaasa vähemaid või suuremaid kannatusi), kuid see ei tähenda, et neil poleks õigust end väljendada.
Ometi jookseb oluline piir selle koha pealt, kus iseenesest ehk õigete väärtuste eest seismine muutub vägivaldseks, näiteks kahjustades teise tervist või vara (milleks on ju ka veebileht).
Ka siin on inimlik, et me ei suhtu ohvritesse ühe mõõdupuuga. Kui näiteks värviga valatakse üle malbe vanamammi karusnahkne kasukas, tunneme talle kaasa ja soovime päti karistamist; kui sama saatus tabab ülbet töösturit või poliitikut, leiame märksa kergemini, et ta oli selle ära teeninud.
Aga niisuguse vahetegemisega läheme juba üsna haprale jääle. Ka näiteks oma vastase alandamine, tema eneseväärikuse ründamine on vägivald, ja seda on raske oma huvide eest seismise sildiga õigustada.
Rünnakutega veebilehtede vastu kaasneb aga veel üks aspekt. Veebileht on tänases maailmas üks inimese või organisatsiooni häältest, võimalus end väljendada. Minul on raske pidada kodanikuühiskonnale omaseks väärtuseks oma vastase jõuga vaikima sundimist, temalt võimaluse ära võtmist (olgu pealegi, et vaid ajutiselt) oma mõtteid avaldada ja end kaitsta.