Äärmiselt huvitav on ka kodanike suhtumine geneetiliselt muundatud toiduainetesse. Teemaga kursis olev inimene üldiselt teab, et geneetiline muundamine ei tähenda iseenesest mitte midagi kurja või halba. Tegelikult on kogu me Lähis-Idas aastatuhandeid tagasi alguse saanud põllumajandus tervikuna geneetiline muundamine – uute liikide kujundamine vastavalt inimkonna vajadustele. Kui palusime kodanikel kümnepalliskaalal vastata, kas toiduainete geneetiline muundamine on alati õigustatud, mitte kunagi õigustatud või on tõde kusagil vahepeal, leidis 53 protsenti, et selline tegevus ei saa olla kunagi õigustatud. Ainult üliväike vähemus hindas geneetilist muundamist mingil määral õigustatuks.
Vastuseisu taimede geneetilisele muundamisele on inimesed põhjendanud nii irratsionaalse hirmuga millegi keerulise ja arusaamatu ees kui ka USA ja Euroopa vahel tekkinud kaubanduslike huvide konfliktiga. Millest lähtus rohkem kui pool kodanikest, leides, et toiduainete geneetiline muundamine ei ole mitte iialgi õigustatud, on raske öelda. Võimalik, et eelkõige puhta looduse säilimise ideaalist.
Taas on meie disainimeeskond oma iseloomustuses olnud ülitäpne: «Hoiame looduse poole. Seda, mis meil on, hindame ja kaitseme.»
Teema, milles näisid kodanikud olevat veelgi suuremal üksmeelel, oli riigikaitse ja uhkus oma riigi üle – kokkuvõtlikult patriotism. Üle 90 protsendi leiab, et kallaletungi korral peaks Eesti kodanik sõjas Eesti riigi eest võitlema, ja 80 protsenti tunneb uhkust selle üle, et nad on Eesti kodanikud. Eesti rahvuse ja kultuuri säilimist läbi aegade peab Eesti Vabariigi põhieesmärgiks enamik (90 protsenti) kodanikke.[3] Eestit nähakse kindlalt rahvusriigina ning küsimusele «Kas nõustute väitega, et rahvusriigid nagu Eesti on oma aja ära elanud ja minevikku kuuluv nähtus, mis tuleks lammutada?» vastas eitavalt 91 protsenti. Eesti kodanike kõikjal väljenduva ja alati nähtava peamise üksmeele allika väljajätmine disainimeeskonna poolt ei saa olla juhuslik, vaid taotluslik.