Kui need kaks viisi miskipärast ei sobi, siis võiks otsida ühinevate valdade territooriumilt ka mõnda tuntumat kohanime, mis oleks ühtlasi ajalooline, köitev ja ühendav. Mul oli näiteks kahju, et Kõrgessaare valla ja Kärdla linna ühinemisel ei tulnud kõne alla niisugune kahe vahele jääv suur loodusnimi nagu Tahkuna. Aga see valik on mõistagi kõige subjektiivsem ja variante võib olla liiga palju.
Praegu näib sageli kaalutavaks võimaluseks olevat see, kui lisada maakonnanimele mingi ilmakaar, näiteks Lääne-Harju või Ida-Järva. Ega seda ju ka täiesti välistada ei tasuks, aga kuidagi halliks ja segadusse ajavaks võivad meie vallanimed niiviisi kujuneda küll. Kujutagem endale ette Lääne-Harju, Lääne-Järva, Põhja-Lääne ning Lääne-Lääne valla esindajate kohtumist. See on umbes sama tobe nagu kunagine Põhja politseiprefektuuri Lõuna politseijaoskond.
Kas võiks ka täiesti uue nime peale mõtelda? See oleks, nagu öeldakse, julge otsus, sest uus nimi tekitab algul kindlasti võõristust. Ent sedagi on Eesti ajaloos juhtunud, et nimi on uus, näiteks 1938.–39. aasta reformi ajal tehti neid ridamisi. Mõned küll vanade nimede põhjal, aga Rajangu (endine Laatre) vald sai Pärnumaal selle nime seetõttu, et Raja nimi oli juba ära võetud. Tihemetsa nimi sündis seepärast, et Tihekõnnu ei meeldinud. Jne.
Kas võiks leppida kokku selles, mis «ei lähe mitte»? Minu meelest võiksid siia kuuluda Eesti kohtade ajaloolised võõrkeelsed nimed. Tuleb ju tunnistada, et neidki on mõnda kaalutud. Kuid ehtida ennast ladina- või saksakeelsete sulgedega oleks esiteks narr ja teiseks meie, eestlaste enda ajalugu pisendav. Pole ju meie süü, et kirjalikud ajalooallikad olid alguses võõrkeelsed ja eestikeelsed kohanimed sinna sageli ei jõudnudki. See ei tähenda, et meid pole siin maal elanud.
Kuidas suhtuda liitnimedesse, kui liituvad vallad panevad oma nimed kokku? Jätaks selle vihuviimaseks variandiks, kui lõpuks selgub, et ainult üle kellegi laiba saaks ühineda muu nime alla. Tooks siia näite meie perekonnaõigusest. Üldiselt ju abikaasad valivad ühise perekonnanime, ainult üksikutel juhtudel (tõsi, see suhe kogu aeg muutub) valitakse muu variant. Mis saaks, kui abikaasad aina liidaksid oma perekonnanimesid abiellumisel, on kerge ette kujutada.
Lohutuseks võiks arvata, et keegi ei jää siia ilma sündimata seepärast, et tal pole nime. On kõik lapsed nime saanud ja saavad vallad ka. Mõnel juhul on sünnivalud lihtsalt suuremad, aga neid võiksid ämmaemandad aidata ennetada.