See võrdlus ei ole siinkohal asjata toodud. Ja mitte sellepärast, et Erdoğan on gruusia päritolu, vaid ta astub oma poliitilisi samme justkui «õpetaja» koostatud käsiraamatu järgi.
1944. aastal toimus Varssavis ülestõus natside vastu. Stalin, selmet aidata, andis aga edenevale Punaarmeele käsu linna piiril peatuda ja vaadata teisel pool Vislat pealt, kuidas sakslased hävitavad mittekommunistliku Poola vastupanuliikumist.
Kui ajaloohuvilised arvasid pikka aega, et sellisele küünilisele teole ei ole ajaloos vastet, siis eelmise aasta sügisel suutis Erdoğan teha ebameeldiva üllatuse. Nn Islamiriik oli selleks ajaks juba kuid piiranud Türgiga piirnevat Kobane linna. Olukord kurdidest kaitsjate seas oli rusuv: peale selle, et oldi vähemuses, nappis ka varustust. Seetõttu palusid nad Türgilt abi. Mida Erdoğan tegi? Saatis tankid piiri äärde, pani piiri kinni ja vaatas pealt.
Türgi president lootis, et islamistid teevad Süürias musta töö ise ära, kaasa arvatud al-Assadi vastu.
Nii nagu Islamiriigil on ka Türgil probleeme kurdidega, mistõttu lootis Türgi president, et islamistid teevad Süürias musta töö ise ära, kaasa arvatud al-Assadi vastu. See on üks osa Türgi juhtkonna suuremast visioonist taastada vana Osmanite impeeriumi aegset hiilgust: taastada hegemoonia sunniitide üle.
Ent kalifaadi taastamise «edu» näis takerduvat, kui Süüria konflikti sekkusid venelased, mis ajas türklastel harja punaseks. Asjatundjatele näis, et Türgi tunneb ennast kujunevas olukorras ebamugavalt.