Võib ennustada, et Ukrainas jääb suhteliselt rahulikuks kuni Putini kõneni ÜROs, mida ta peab esimest korda kümne aasta jooksul ning millega ilmselt kulmineerub Obama administratsiooni surumine «uude koalitsiooni» ehk Vene tingimustel ja juhtimisel kriisi lahendama.
Vene diplomaatia üle ilma kordab lõputult mõtet, et «asi on nii halb, Assad on parim variant». Mitmed Euroopa riigijuhid, näiteks Tšehhi president, on juba öelnud, et Venemaa peab olema Süüria lahenduses osaline «vaatamata Ukrainale».
Venemaa terrorismivastane koalitsioon
Kokkuvõttes, see on täpselt mida Venemaa soovib. «Reset'i» uuendamine ja laiendamine üleilmseks: oleme Venemaaga partnerid, et lahendada Süüria kriis, mida Venemaa on suurel määral aidanud esile kutsuda ja unustame tema tegevuse Ukrainas ja muud agressioonid.
Venemaa ajastus asuda Süürias sõjaliselt sekkuma ei lange kindlasti juhuslikult kokku USA juhitud Iraani kokkuleppe realiseerumisega. Venemaa on seda kokkulepet pidevalt toetanud, nüüd aga üritab ära kasutada sunniitlike riikide nördimust USA suhtes ja saavutada suuremat mõistmist oma sekkumisele Süürias.
Moskva on hiljuti hakanud looma erisuhteid traditsiooniliste USA liitlastega, suurendanud sõjalist ja tuumakoostööd Egiptusega, koordineerinud energiapoliitikat Saudi Araabiaga ja räägib läbi tuumajaamade kokkulepet Jordaaniaga.
Venelaste juhitud «terrorismivastase koalitsiooniga» kaasaminek tähendaks Assadi rehabiliteerimise lõpuleviimist, peaks kaotama Ukraina sõja sanktsioonid Venemaa vastu, mängima nurka USA ning asetama Venemaa piirkondlikuks liidriks Lähis-Idas. Boonusena saab Putin kirja veel ühe vihatud demokraatliku revolutsiooni nurjamise, mida on Moskva silmis samuti «võit USA üle».