Ülelinnalisele õpilaspiletile üleminek on alles pika protsessi esimene etapp. Kiipkaardi kasutamise laiendamiseks on palju võimalusi. Esimene samm on õpilaste toidukordade arvestus. Praegu näitab aruandlus, et Tartu koolides sööb iga päev 99 protsenti õpilastest.
«Arvestades puudumisi ja kõike muud, ei tundu see näitaja õige. Kui arvestada, et Eesti riik, eelkõige maksumaksja, maksab õpilaste toidukulust suurema osa kinni, tuleb meil panustada sellesse, et raha kasutataks õigesti, läbipaistvalt ja tegelike toidukordade hüvitamiseks,» ütleb Peekman.
Uudse õpilaspiletiga on ühinenud suurem hulk Tartu koole: Kivilinna, Hansa, Descartesi, Veeriku, Variku, Kesklinna, Karlova ja Forseliuse kool ning Tamme, Miina Härma, Kristjan Jaak Petersoni, Annelinna ja Tartu täiskasvanute gümnaasium.
«Võib juhtuda, et kõik koolid ülelinnalist õpilaspiletit kasutusele ei võta. Pole võimatu, et koolil tundub olulisem rõhutada oma identiteeti kui mõtet, et oleme kõik üks suur Tartu pere, sõltumata sellest, kas oleme põlised tartlased või veedame siin ainult päevad ja ööbime mõnes teises omavalitsuses,» märgib Peekman.
Tartu on esimene linn, kes on asja nii suurelt ette võtnud.
«Tallinnas oleks seda ilmselt keerulisem teha, sest seal on mitmeid kõrge enesehinnanguga koole,» arvab Peekman. Haridusametnikud loodavad, et Tartus elavatele lastele meeldib, et nad siin elavad või koolis käivad, ning et nad on valmis uhkusega omama Tartu õpilaspiletit, mis kannab natuke ka sõnumit, et eri koolidest hoolimata ollakse üks kogukond.
«See on üks võimalus kujundada kohalikku identiteeti. Koolidel on palju võimalusi tekitada õpilastes oma kooli tunnet, me ei arva, et ülelinnaline õpilaspilet seda oluliselt vähendaks,» ütleb Peekman.