Maa-ala toimib praegu avaliku ruumina väga hästi, seda on mõistlik paindlikult edasi arendada, märgib selts.
Seltsi seisukoha kohta võib öelda jah, aga ka jah ja ei. Jah, ärihoonet on raske ette kujutada avaliku ruumina. Jah, linn on avaliku ruumi arendajana olnud kogu aeg mõistvam kui eraomanik, aga see on olnud ka linnajuhtide ülesanne, ei: Tallinna linna puhul on mõistliku ja paindliku edasiarenduse ootus naiivne.
Lühidalt öeldes: ei ole mingit põhjust usaldada Tallinna linna avalikku ruumi kujundama. Teiseks ei ole eraomanik kui asi iseeneses avaliku ruumi vaenlane. Kuigi praeguses olukorras ei usaldaks ma eraomanikku sel lihtsal põhjusel, et on väga raske, kui mitte võimatu, näha eraomaniku võimalust jagada oma ärihuve väikesel alal selliselt, et säiliks avalik funktsioon. Eraomanik ei pruugi olla halvem avaliku (ja poolavaliku) ruumi arendaja kui Tallinna linn, aga nende mahtude juures, mida müügiks pakutakse, on nii linnal kui ka eraomanikul võimatu avalikku ruumi arendada ning veel kokkuvõttes kasumit teenida.
Seda, et eraomanik võib olla hea avaliku ruumi arendaja, kohtasin mõni aasta tagasi Stockholmis. Omanik ei rääkinud palju missioonist või karmast, ta rääkis sellest, et avalik ruum on äge, aga kulukas. Keegi peab seda ilu hooldama, haldama, turvama jne. Avalik ja poolavalik ruum toodavad väärtust, aga suurim probleem on see, et selle eest ei saa üüri küsida. See ei ole traditsiooniline arendustegevus.