Šovinism on ainuke vaimne jõud, mis masse nakatab, šovinismiuimas lepitakse ka vaesuse ja tehnilise mahajäämusega, peaasi et võib tunda end valitud rahvana. Ja ainult diktatuuritingimustes saab panna piiri ka Venemaa islamiseerumisele.
Propagandasõda käib äge, kõikidesse uudistesse tuleb suhtuda kahtlemisi, igalt poolt peab otsima teadlikku desinformatsiooni, mis eetrisse, internetti ja lehepindadele paisatud sihilikult rahva eksitamiseks, tema enda poole meelitamiseks. Usaldada võib üksnes fakte, mis on pärit mitmest, soovitavalt vastaspooli esindavaist allikaist.
Olgu ülejäänud infoga kuidas tahes, ent üks on kindel – homme, 16. märtsil korraldab Krimmis võimu haaranud venemeelne klikk tsirkuse, mida nimetatakse valimisteks.
Ennustamine on ohtlik töö. Siiski söandaksin pakkuda mõningaid arve. Avalikkusele teatatakse, et valimistest võttis osa 70 protsenti valimisealisest elanikkonnast, 90 protsenti oli Krimmi Venemaaga liitumise poolt. Putin ise on hoiatanud – ärge pilli lõhki puhuge! Eks näis.
Veel kaldun ma arvama, et Krimmi lõplikku juriidilist liidendamist Venemaa külge ei tule. Poolsaar saab praktiliselt piiramatu autonoomia, seal on oma sõjavägi, sise- ja välispoliitika, kõik Moskva meelevalla all, oma raha (Vene rublad). Ent kaardil peavad kohalikudki Krimmi värvima sama tooni, mis on Ukrainalgi. Teatavasti on kolonistid alati kangema jonniga kui emamaalased ning neid peab kuidagi vaos hoidma.
Lõputule ootamisele seadmisega seda tehaksegi. Läänele aga saab näidata – Ukraina terviklikkus on säilitatud, Krimm oli enne autonoomne vabariik Ukraina koosseisus ning on selleks jäänud tänaseni. Putin näitab, et ta on parem, näe, taheti meie alla tulla, me ei võtnud vastu. Venemaalased joovastuvad – Putin võitis oma kolmanda sõja! Krimmist saab midagi Teise maailmasõja järgse Ida-Saksamaa taolist, võimas vahend lääne manipuleerimiseks uues, juba puhkenud külmas sõjas.
Uuest külmast sõjast võidab Putini Venemaa rohkem ja kaotab vähem kui lääs, kus valitseb pragmaatika ning loetakse hoolega kulutusi. Venemaa aga tõuseb taas üliriikide hulka, kuna rohkem kaalu saavad meeletud relvakuhjatised, mis on riigil olemas. Sisepoliitiliselt oleks võidetud kõik opositsionäärid ja rivaalid, ruumi diktaatori kõrval jääb ainult lipitsejatele.