Google Reader on pärit ajast, mil inimestel oli veel illusioon, et nad valitsevad ise oma interneti üle: loevad ilusti läbi kõik oma e-kirjad, peavad läbi interneti oma sõprade ja lähedastega pikki mõtestatud vestlusi ning valivad oma Readerisse välja just need uudistekanalid, mis neile kõige enam korda lähevad, ja saavad sel viisil igal hommikul endale justkui personaalse ajalehe. See oli aastal 2005.
Vahepeal on selgunud, et meie inimlik ja loomupärane soov infot valitseda, hallata ja süstematiseerida on muutunud naeruväärseks. IBMi hinnangul on 90 protsenti kõigist olemasolevatest andmetest loodud viimase kahe aasta jooksul. Iga päev toodame me umbes 100 miljardit nutitelefonitäit andmeid juurde: postitused sotsiaalmeedias, fotod, videod, e-kirjad, igasuguste automaatsete andurite genereeritud andmed, viimasel ajal kurikuulsaks saanud logifailid ja nii edasi.
Uudistetootmise maht on samamoodi muljetavaldav. Ainuüksi Postimehe portaalid toodavad iga päev sadu artikleid. Mu viimane pilk enda Readerisse ütles, et seal on paar tuhat lugemata uudist. Kõik minu enda poolt kunagi valitud kanalitest. See paar tuhat tuleb muide täis vähem kui nädalaga. See ongi sõnum, mida Google tahab Readeri sulgemisega saata: vana kanalite kaupa uudiste jälgimise ja lugemise süsteem ei saa enam töötada, meil lihtsalt ei ole selleks enam aega.
Üks lahendus, mida internet varmalt asemele pakub, on radikaalne lühendamine. Paljude jaoks koosnevad uudised ainult pealkirjadest, mida keegi sotsiaalmeedias jaganud on. Ühte säutsu mahub 140 tähemärki infot ja võib juhtuda, et see ongi praegusesse ajastusse sobiv uudise maksimumpikkus.