Kas või teatud liinidele, mida on vaja, teha lepingud ja leida, kes neid lendab. See ei pea olema rahvuslik lennukompanii.
Tulles põhiseaduse juurde tagasi: see, mis sinna algusse kirja on pandud, läheb kalliks maksma. Seetõttu peame muudes taotlustes olema praktilised: mitte pürgima maailmameistriks igal alal, vaid olema üsna tipus aladel, mis on meile olulised. Me peame tegema selle valiku ära! Eesti on olnud varsti iseseisev sama kaua, nagu omal ajal Eesti riik, ja vajab teatavat inventuuri: mis töötab ja mis mitte, mis on hea ja väärib säilitamist ja edasitegemist, ning mis ei ole küll halb, aga meile palju tulu ei too.
Palun mõni näide veel, mida võiksime inventeerida!
Neid näiteid on palju. Mõned on klassikalised teemad: kas meil on vaja üle 200 omavalitsuse või saaksime läbi väiksema arvuga, ja kuidas selleni jõuda. Või rahvusvaheliste suhete vallas igasse nõukogusse ronimine. On teatud kohad, kuhu tuleb kindlasti minna, ja teised kohad, millest meil, vabandage väga, pole suhteliselt sooja ega külma, aga mis lähevad väga kõvasti maksma.
Öelge ausalt: on meil võimalik Euroopas oma sõna kuuldavaks teha või jääb meil üle üksnes alluda?
Kõik pole kuld, mis hiilgab, ja kõike, mis Euroopast tuleb, ei maksa kullana võtta. Tuleb ise oma peaga arutada. Kui Euroopal on teised arusaamad kui meil, siis meil on teine arvamus – ja kõik. Arvata, et meie arvamus ei lähe läbi või ei lähe korda, et Euroopa ütleb nii, nii on ja meil ei jää midagi ütelda, ei vasta tõele. Kui minna Euroopasse nagu lambatalleke ja lasta end pügada, oled võib-olla kõige eesrindlikum pügatav, aga üsna õnnetu ja sinu määgimist ei pane keegi eriti tähele. Pärast on ikka kole pilt. Parem on iseendaks jääda ja teha seda, mida õigeks pead, ja seda ka selgelt ja ausalt ütelda. Eesti on paljudes asjades suutnud nii teha.