Selle laimukampaania puhul on kõige kummalisem, et sõna võtavad näiliselt eksperdid, kes tegelikult ajavad oma partei asja. Millegipärast ei julge sellised ekspertidest parteilised sotsiaalteadlased, sotsioloogid ja muidu arvamusliidrid otse välja öelda, et nad teevad seda oma partei huvides.
Sotsidel on kindlasti huvid. Kui osutub tõeks ajakirjanduses korduvalt välja käidud väide, et neid rahastatakse ühe raudteeharu kaudu voolava vene rahaga, siis on need ilmselt vene huvid. Ja eks tõehetk saabub kohe, kui sotside partei juhatust hakatakse komplekteerima nendega liitunud vene fraktsiooni ja Rahvaliidu aktivistidega.
Sotside partei moodustumise ja liitumiste ajalugu on ka põhjuseks, miks eestlased ei saa seda parteid usaldada. Partei ei esinda ju mingit sotsialistlikku ega ka sotsiaaldemokraatlikku maailmavaadet.
Agraarsotsialistidel ei saagi seda olla. Partei on kokku traageldatud mitmesugusest agraar- ja põllumeeste parteidest, viimased liitujad on Rahvaliidu riismed. Nüüd on siis nende hulgas ka oma õigusi nõudev vene rakuke.
Teisalt on kahjuks partei juhtkonna tasemel tegemist šampanjasotsialistidega. Minu jaoks on kummaline, kui parteid juhivad inimesed, kelle põhiline mure on nende uus imago ja küsimus, kas prilliraamide fassongi nurk ikka sobib ülikonna revääri lõike nurgaga. Naeruväärne, aga tõsi.
Kuna Andrus Ansip on andnud mehe sõna, et uut valitsust ta enam ei moodusta, siis teeb seda mõni Reformierakonna uus liider. Erakorraliste valimiste käegakatsutavaks tulemuseks oleks uus Reformierakonna peaminister. Aga see tuleb nii kui nii ka korraliste valimistega.
Valimistel oleks jumet, kui see tooks kaasa sisulise ja konstruktiivse debati Eesti tuleviku üle. Eelkõige sellest, et Eesti vajab odavamat riigipidamist. Poliitiliste parteide sisukas dialoog on meie kestliku arengu võimalus. Seni on kahjuks tegemist ainult opositsiooni lahmimisega.