Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
FAKTIKONTROLL ⟩ CNN: kas koroona läbipõdemisel tekib immuunsus? (5) Kuid kestnud koroonaviiruse pandeemial ei paista lõppu ning hulk küsimusi viiruse kohta ripub endiselt õhus. Riigijuhtide ja poliitikute ponnistuste epitsentris on paar kriitilist küsimust: kas lapsed saavad viirust levitada? Kui saad viiruse, kui kaua oled teistele nakkusohtlik? Kas peale läbipõdemist tekib immuunsus või on oht uuesti nakatuda? Nende küsimuste vastused mõjutavad nii koolide ja kontorite taasavamist üle maailma kui ka ootuseid potentsiaalsele vaktsiinile, kirjutab uudisteportaal CNN.
PROPASTOP ⟩ Facebooki boikoteerimise kampaania on eeskujuks Eesti firmadele Kaitseliidu vabatahtlike blogi Propastop kirjutab, et Stop Hate For Profit («Lõpeta viha pealt kasumi teenimine») on USAs viimase kuu jooksul hoogu koguv aktsioon, mis astub vastu ühiskonda lõhestavate sõnumite levitamisele sotsiaalmeedias. Algatust veab grupp inimõigusorganisatsioone ning selle teravik on suunatud Facebooki vastu, mis pole teinud piisavalt vihakõne ja rassistlike rünnakute ohjeldamiseks oma keskkonnas.
FAKTIKONTROLL ⟩ Kui ulatuslik oli antisemitism Eestis enne sõda? (7) 5. juulil ütles Andrus Karnau ERRi kanali Raadio 2 saates «Olukorrast riigis»: «Kui mõelda Eesti ajaloo peale, siis Eestis ei ole kunagi olnud tõsist juudivihkamist ja kui mõelda näiteks Eesti esimese vabariigi aja peale, siis vähemusrahvustel oli toona laialdane kultuuriautonoomia, ka praegu on neil kultuuriautonoomia. Eestis ei ole kuidagi iseloomulik selline teisest rahvusest või rassist inimeste põlgamine. Selle on toonud kaasa EKRE.»
Tagasi üles
Back