Ma olin üks neist vähestest suslikutest, kes oli 2016. aastal veendunud, et Ühendriikide presidendiks saab Donald Trump, kirjutab Fookuse «Raha ja majanduse» toimetaja Peeter Koppel.
Peeter Koppel ⟩ Pange end teistsuguse maailma jaoks valmis (10)
Hea küll – kui valida on kahe kandidaadi vahel, siis on selle «täppi panemisega» nii, nagu on. Veendumus põhines toona peamiselt sellel, et kauaaegsed sõbrad Ühendriikidest seletasid ära, et asi pole mainitud konkreetses (mh jume poolest) värvikas kandidaadis, vaid selles, et selleks hetkeks oli suurel osal täiesti viisakatest ameeriklastest kujunenud just Trumpi vastaskandidaadi suhtes jõuliselt negatiivne emotsioon.
Täna on ennustuste tegemine ehk keerulisemgi, kuid kangesti tiksub sinnapoole, et Valgesse Majja kolib neljaks aastaks Trump. Nimelt on finantsturgudel end tänaseks jõuliselt vastavalt positsioneeritud ning lihtne reegel on see, et mingile riskile raha panustanud tegelaste arvamus ongi üldjuhul kvaliteetsem, läbimõeldum ja seega ka suurema ennustusväärtusega. Seega tasub vist rihmad kinnitada ja end teistsuguse maailma jaoks valmis panna. Aga mis juhtub, kui finantsturgudel õigus on?