Pamflett Iibeneutraalsus aastaks 2084 ja ajalooline võit Riigikohtus! (3)

Martin Ehala
, Fookuse toimetaja
Copy
29. märtsil 2034. aastal saavutas Eesti keskealiste abielumeeste ühendus WEHM ajaloolise võidu riigikohtus kõrgharidusõppe peatamise osas (pilt on illustratiivne, pildiallkiri satiiriline, sündmus fiktiivne).
29. märtsil 2034. aastal saavutas Eesti keskealiste abielumeeste ühendus WEHM ajaloolise võidu riigikohtus kõrgharidusõppe peatamise osas (pilt on illustratiivne, pildiallkiri satiiriline, sündmus fiktiivne). Foto: Margus Ansu

Kliimakrahhi eest on hoiatatud 50 aastat, algul jääaja, nüüd soojenemisega. Rahvastikukrahhi eest hoiatamine alles algab. Fookuse toimetaja Martin Ehala kirjeldab satiirilises võtmes elu 2034. aastal, kui kliimapoliitika asemele on astumas sündimuspoliitika.

Eile, 4. aprillil 2034, pidas ÜRO peaassambleel ajaloolise kõne Euroopa Paljulapselisete Partei (EuroPAPA) esinaine, üheksa lapse ema, endine kristlik demokraat. «How spare you!» («Mis te tagasi hoiate!») hüüdis ta emotsionaalselt, vaadates tungivalt otsa vaeglapselistele presidentidele ja peaministritele. «Aega ei ole enam jäänud, sündimus langeb katastroofilise kiirusega. Tuleb tegutseda otsekohe!»

EuroPAPA esinaine tuletas meelde, et teadlaste hulgas kujunenud laialdase konsensuse kohaselt on globaalsed kliimaeesmärgid ühiste pingutuste tulemusel tänaseks saavutatud. Kliima soojenemine, kuigi see veel inertsist jätkub, ei kujuta enam maailmale ohtu, ja kui kuskil esinebki veel äärmuslikke ilmaolusid, siis jääb see loomuliku varieerumise piiridesse. Maailmamere tõus on täiesti peatunud, seda hoiab ohjes suurenenud aurustumine. See ja liustike sulamine aitab täiendada maailma veevarusid.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles