E, 20.03.2023

MEELIS OIDSALU ⟩ Eestil on oht jääda Balti kollektiivkaitse tagumiseks vaguniks

Meelis Oidsalu
, Fookuse Võimu ja julgeoleku toimetaja
Eestil on oht jääda Balti kollektiivkaitse tagumiseks vaguniks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Nursipalu harjutusvälja arendus riivab Kagu-Eesti elanike turvatunnet. Pildil harjutusvälja huviala piirile jääv Piisi küla.
Nursipalu harjutusvälja arendus riivab Kagu-Eesti elanike turvatunnet. Pildil harjutusvälja huviala piirile jääv Piisi küla. Foto: Arvo Meeks/Lõuna-eesti Postimees

Möödunud nädalal tuli uudis, et Ameerika Ühendriigid saadavad Eestisse püsivalt jalaväekompanii ja HIMARSite üksuse. Leedu sai samal ajal Ühendriikidelt märksa suurema – pataljoni suuruse – püsiva tugevduse. Leedule andis eelise varasem eeltöö, muu hulgas uue harjutusvälja arendamine, kirjutab toimetaja Meelis Oidsalu.

Tohutu arengusurve, mille osaliseks kaitsevägi on saanud, ei tähenda mõistagi, et harjutusvälja laiendamise protsess ei peaks olema korraldatud inimlikult ja õiglaselt. Harjutusvälja laiendamise vastu meelt avaldavad inimesed on Eestile sama olulised kui need, kes seda kõigest hoolimata vajalikuks peavad. Regionaalses vaates oleme kollektiivkaitsevalmiduses aga selgelt kaotamas initsiatiivi ja positsiooni.

Märksõnad
Tagasi üles