N, 9.02.2023

VÕIM JA JULGEOLEK ⟩ Milline on Vene-Ukraina sõja seis järgmisel sügisel?

Meelis Oidsalu
, Fookuse Võimu ja julgeoleku toimetaja
Milline on Vene-Ukraina sõja seis järgmisel sügisel?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Winston Churchill (vasakult), Franklin D. Roosevelt ja Jossif Stalin panid 1945. aastal Krimmis Jalta konverentsil paika Euroopa ja Aasia sõjajärgse geopoliitilise liigenduse. Ukraina sõjaline võit on ainus viis, kuidas vältida selliste sobingute kordumist.
Winston Churchill (vasakult), Franklin D. Roosevelt ja Jossif Stalin panid 1945. aastal Krimmis Jalta konverentsil paika Euroopa ja Aasia sõjajärgse geopoliitilise liigenduse. Ukraina sõjaline võit on ainus viis, kuidas vältida selliste sobingute kordumist. Foto: akg-images/Scanpix

Venemaa ja Ukraina sõjas on nii lääs kui ka Moskva korduvalt näidanud, et peavad kinni punastest joontest. Tänaseks välja joonistunud mängureeglid aga ei soosi Ukrainat ega püsivat rahu Euroopas, kirjutab toimetaja Meelis Oidsalu.

Varem või hiljem muutub sõja sellisel kujul jätkumine nii lähedal NATO territooriumile alliansi heidutuse usutavust devalveerivaks õudusunenäoks. Ka mõne täna ehk kindlana tunduva Ukraina sõjalise toetaja jaoks võib rahuläbirääkimiste perspektiiv seetõttu paista üha atraktiivsem. Aeg ei mängi selles sõjas ei Venemaa ega lääne kasuks, ent kumbki pool ei ole näidanud valmidust sõja pikkusega kaasnevaid riske maandada.

Märksõnad
Tagasi üles