R, 2.12.2022

VÕIM JA JULGEOLEK ⟩ Ukraina sõja suurim luuser pole tank, vaid helikopter

Meelis Oidsalu
, Fookuse Võimu ja julgeoleku toimetaja
Ukraina sõja suurim luuser pole tank, vaid helikopter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Francis Ford Coppola 1979. aasta filmis «Tänapäeva apokalüpsis» («Apocalypse Now») olid Ameerika Ühendriikide armee helikopterid Vietnamit okupeeriva võimu sümbol. Ukraina sõja tulemusel võivad aga need masinad oma sõjalise tähtsuse kaotada.
Francis Ford Coppola 1979. aasta filmis «Tänapäeva apokalüpsis» («Apocalypse Now») olid Ameerika Ühendriikide armee helikopterid Vietnamit okupeeriva võimu sümbol. Ukraina sõja tulemusel võivad aga need masinad oma sõjalise tähtsuse kaotada. Foto: Kaader filmist

Ameerika Ühendriikide maavägi jõuab 2030. aastatel uuele tehnoloogilisele tasemele. Selleks ajaks on välja arendatud mitmed uued relvasüsteemid ja varustuselemendid, mida Venemaa ei saavuta ka sajandi teisel poolel. Ometi on ka Ühendriikidel vaja veel kõvasti pingutada, seda eriti arvestades Hiina tehnoloogilist arengut ja tehisintellekti kasutuselevõttu, kirjutab toimetaja Meelis Oidsalu.

Venemaa strateegiline valearvestus ja sellega kaasnev sõjalis-tehnoloogilise konkurentsivõime järsk langus võimaldab Ameerika Ühendriikidel veelgi enam suurendada edumaad Venemaa ees, ent uute tehnoloogiate tulek ja Hiina kasvav sõjaline agressiivsus ei luba ka Ühendriikidel end lähikümnenditel mugavalt tunda. Praeguses globaalses julgeolekuolukorras tuleb ka paigal seismiseks kõvasti joosta.

Märksõnad
Tagasi üles